رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مراسم‌ عزاداری محرم در دماوند الزامی است‌
رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مراسم‌ عزاداری محرم در دماوند الزامی است‌
مدیر شبکه بهداشت و درمان دماوند: تزریق واکسن به ‌ویژه دوز چهارم تنها راهکار قطع زنجیره انتقال این ویروس است

مدیر شبکه بهداشت و درمان دماوند اظهار داشت: با توجه به شرایط شکننده و همه گیری شیوع ویروس کرونا و همزمانی آن با ایام سوگواری حضرت ابا عبدالله الحسین (ع)، رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مراسم‌های عزاداری محرم الزامی است‌.

وی با اشاره به اینکه روند افزایشی شیوع کرونا در کشور رنگ هشدارآمیز به خود گرفته است و اخطار اوج‌گیری کرونا را اعلام می‌کند، گفت: تزریق واکسن به ‌ویژه دوز چهارم تنها راهکار قطع زنجیره انتقال این ویروس است؛ لذا تایید کردند که تمامی اعضای هیات ها هر چه سریع تر جهت دریافت دوز چهارم اقدام کنند.

خیرخواه خاطرنشان کرد:  به منظور انجام به موقع روند واکسیناسیون، مراکز بهداشتی و درمانی و مراکز ضمیمه واکسیناسیون آماده خدمت رسانی به هموطنان عزیزمان هستند.

این مسئول با اشاره به اینکه برگزاری مراسم، صرفاً در اماکن و فضاهای باز با یک سوم ظرفیت ورعایت فاصله گذاری اجتماعی (از هر طرف حداقل دو متر) صورت گیرد، تاکید کرد: از انداختن سفره و سرو غذا در هیاتها جدا خودداری شود و پذیرایی فقط به صورت بیرون بر باشد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان دماوند رعایت کاهش ساعات برگزاری مراسم، استفاده مستمر از ماسک توسط عزاداران در طول مراسم، شست‌وشوی مکرر دست‌ها با آب و صابون،جمع آوری و دفع بهداشتی وسایل حفاظت فردی نظیر ماسک و دستکش توجیه عدم حضور افراد مسن و دارای بیماری زمینه ای در مراسم را از دیگر موضوعات مهم دانست.

این مسئول خاطرنشان کرد: نذورات خاصی که امکان تغییر نذر به دلیل مسائل شرعی وجود ندارد، بانظارت کارشنان بهداشتی طبخ وبسته بندی می شود توزیع این نذورات می بایست درسایر اماکن انجام تا از تشکیل تجمع ، صف وتراکم جمعیت خوداری گردد، به عزاداران محترم توصیه می شود حتی الامکان آب بطری شده به همراه داشته باشند./ایرنا