رفع تصرف ۱۳ هزار مترمربع از اراضی ملی دماوند
رفع تصرف ۱۳ هزار مترمربع از اراضی ملی دماوند
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دماوند از رفع تصرف ۱۳ هزار مترمربع از اراضی ملی این شهرستان واقع در پلاک «بیدک» با هدف حفظ انفال و عرصه‌های ملی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از دماوند، جمشید جویباری رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دماوند صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با هدف حفظ انفال و عرصه‌های ملی ۱۳ هزار مترمربع از اراضی ملی این شهرستان واقع در پلاک «بیدک» رفع تصرف و به دولت بازگردانده شد.

وی گفت: این اراضی در راستای اجرای تبصره ذیل ماده ۵۵ قانون حفاظت از جنگل‌ها و مراتع و با اخذ دستور از دادستان بازپس گیری شده است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دماوند در ادامه افزود: طی عملیات رفع تصرف که با حضور نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستان دماوند و همکاری نیروی انتظامی انجام شد، تمام دیوارکشی‌های ایجاد شده بر روی این اراضی مورد تخریب قرار گرفت.

جویباری در خصوص توقیف یک دستگاه بیل مکانیکی غیرمجاز در اراضی ملی پلاک لومان این شهرستان عنوان کرد: در پی گزارش‌های مردمی مبنی بر تعرض به عرصه‌های ملی، عوامل یگان حفاظت منابع طبیعی این شهرستان در راستای اجرای تبصره ذیل ماده ۵۵ قانون حفاظت از جنگل و مراتع فوراً به منطقه اعزام شدند که علاوه بر تشکیل پرونده تخلف نسبت به توقیف بیل مکانیکی مورد نظر اقدام کردند.

وی در پایان تأکید کرد: با مشاهده هرگونه تخریب و تصرف در اراضی ملی فوراً مراتب را از طریق سامانه ۱۵۰۴ به یگان حفاظت منابع طبیعی اطلاع دهند.