رهبرمعظم انقلاب فرمودند ائمه جمعه در کار اقتصادی ورود نکنند، چرا که اداره تشکیلات روحانیت با مردم است
رهبرمعظم انقلاب فرمودند ائمه جمعه در کار اقتصادی ورود نکنند، چرا که اداره تشکیلات روحانیت با مردم است
مردم از عملکرد ضعیف بازگشایی جاده، کمبود امکانات و نیروهای متخصص حوادث سیلاب در شهرستان دماوند گله‌کردند

💠حجت الاسلام فتاح دماوندی درخطبه های نمازجمعه دماوند:
❇️امامین انقلاب،امام راحل و امام حاضر، امام خمینی و امام خامنه ای همواره مردم را به شرکت درنماز جمعه و اجتماعات انقلابی و دینی دعوت کرده‌اند.
❇️نمازجمعه محل تلاقی ذکر الله و مردم در مصلی های جمعه است، یعنی هم وحدت تن ها و دل ها و هم یاد خدا و نماز و دعا.
❇️ذکردسته جمعی برکات بزرگی رابر آن جمع نازل میکند،یادجمعی خداوندآرامش جامعه و امنیت عمومی را به همراه خواهدداشت، نماز جمعه ذکردسته جمعی است.
❇️نمازجمعه مصداق به هم پیوستگی معنویت و سیاست است که درآن هم خدایاد می‌شود و هم مسائل سیاسی اجتماعی مطرح میشود.
❇️رهبرانقلاب مارا به رفتار پدرانه بامردم سفارش کردند، به همراهی باجوانان واینکه سلوک مردمی داشته باشیم و همواره درخدمت مردم باشیم.
❇️ایشان ازستادهای نمازجمعه تشکرکردند و همه مانمازجمعه ای ها را به شرکت درخدمات اجتماعی مثل خدمت به آسیب‌دیدگان از بلایای طبیعی توصیه کردند.
❇️رهبرانقلاب فرمودندائمه جمعه در کار اقتصادی ورود نکنند، چرا که اداره تشکیلات روحانیت با مردم است.
❇️ایشان فرمودند حوزه علمیه از مردم ارتزاق می کنند و این ننگ نیست بلکه افتخار است که ما به دولتها و قدرت ها وابسته نیستیم، نماز جمعه هم باید با کمک مردم اداره شود، چنانچه تا کنون این گونه بوده است.
❇️نماز جمعه تریبون انقلاب است و امام جمعه سخنگوی انقلاب، ما استقلال، آزادی و عدالت را فریاد میزنیم و مطالبات مردم را بازگو می‌کنیم.
❇️نماز جمعه محل پاسخگویی به شبهات و مرکز تبیین واقعیات است، از نخبگان و دلسوزان در این امر مهم کمک می خواهیم.
❇️دشمنان ما با وحدت و همدلی و صمیمیت ملت ما مخالفند و همیشه سعی می کنند با القای شبهات و بی فایده جلوه دادن اجتماعات در بین ما تفرقه بیندازند و ما را از اسلام و انقلاب ناامید کنند.
❇️بارندگی های اخیر و جاری شدن سیلاب در برخی روستاها، شهرها و محلات شهرستان دماوند، مشکلات و خساراتی برای مردم ایجاد کرد که نیازمند رسیدگی سریعتر دستگاه های خدمات رسان است.
❇️ضمن تشکر از عوامل راهداری شهرستان، گلایه مندی مردم از ضعف عملکرد برای بازگشایی و البته کمبود امکانات و نیروهای متخصص را اعلام می کنم.
❇️از تلاش های عزیزان آتش نشانی، هلال احمر، پلیس راهور، فرمانداری، بخشداری ها، شهرداران، دهیاران، متولیان مساجد، راهداری و تمامی اداراتی که در حادثه سیل به مردم کمک کردند، تشکر می کنیم.
❇️جاری شدن سیل یک حادثه طبیعی است که باید آمادگی خود را برای کم کردن خسارات آن بیشتر کنیم، امکانات ادارات خدمت رسان دماوند باید تقویت شود.
❇️از مردم محترم شهرستان دماوند تقاضا دارم در مسیر رودخانه ها و مسیل ها و محل عبور سیلاب ها خانه نسازند و خطر سیل را جدی بدانند.
❇️اداره جهاد کشاورزی باید موضوع آبخیزداری را برای کاهش خسارات سیل در شهرستان دماوند جدی بگیرد، از آقایان نماینده محترم و فرماندار محترم تقاضا داریم مطالبه بودجه آبخیزداری را به صورت جدی در دستور کار خود قرار دهند.
❇️امام حسین امام امر به معروف و نهی از منکر است اگر همگان یکدیگر را به این واجب بزرگ الهی دعوت کنند جامعه اصلاح می‌شود، ما اگر از فسادهای اجتماعی و فرهنگی ناراحتیم راه حل این مشکلات امر به معروف و نهی از منکر است، ما نباید سکوت کنیم.
❇️ما هم باید دولت و دولتمردان و مسئولین را امر به معروف کنیم و هم خودمان نسبت به هم بی‌تفاوت نباشیم و به هم تذکر بدهیم.
❇️بنده تقاضا دارم که شما مردم، من امام جمعه را امر به معروف و نهی از منکر کنید، از امر و نهی شما استقبال می‌کنم و از آمر و ناهی تشکر می‌کنم و دعاگویش هستم.
🔹امر و نهی شما به ما مسئولین حتما تاثیرگذار است، با زبان نصیحت و از سر دلسوزی امر به معروف و نهی از منکر کنیم تا معجره اثر این واجب فراموش شده را ببینیم.
❇️گناه فقط بدحجابی نیست،‌ بلکه خلاف‌های اقتصادی و اداری مسئولین نظام گناه بزرگی است که باید نهی از منکر کنیم.
❇️ناامیدکردن مردم از نظام اسلامی و دلشاد کردن دشمن ازبزرگترین گناهان و منکرات است که باید در این زمینه نهی ازمنکرکنیم.
❇️نوکری برای امام حسین،‌ نوکری امام زمان(عج)است، نوکری و خدمت به اسلام و ولایت است، این نوکری افتخار و آقایی را به همراه دارد.

❇️ازهمه مردم عزیزشهرستان دماوندتقاضا می‌کنم، محرم و عزای امام حسین را باشکوه و شور و شعوربیشتری برگزارکنند.
❇️ازهیئت‌های عزاداری و متولیان محترم مساجد وحسینیه‌های شهرستان دماوندتقاضا دارم ضمن رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و تشویق مردم به زدن واکسن،مجالس حسینی را باعظمت و ابهت برگزار کنند.