روایت بخش ایرانی زندگی سلمان فارسی در آبسرد دماوند
روایت بخش ایرانی زندگی سلمان فارسی در آبسرد دماوند
روابط عمومی سریال "سلمان فارسی" از مراحل مختلف آخرین ساخته میرباقری خبر داد و به تشریح لوکیشن‌های مختلف این کار تاریخی پرداخت.

احسان ناظم بکایی با اشاره به اخباری پیرامون سریال “سلمان فارسی” به برنامه “تقاطع فرهنگ” گفت: کار از آذر۹۸ در کویر شهداد کرمان آغاز شد و کاروان “سلمان” از آن زمان حرکت خود را آغاز کرد.

وی از توقف و تعطیلی کار در اوایل شیوع کرونا خبر داد و افزود: پیش تولید ادامه یافت و لوکیشن‌های داخلی جایگزین فضاهای خارجی شدند.

ناظم بکایی با اعلام اینکه کار بصورت مستمر در حال پیگیری است، ادامه داد: حتی در تعطیلات نوروزی، کار در شهرستان شاهرود پی گرفته شد و شهرک سینمایی نور و غزالی هم بخش کارگاهی را در بر دارد.

وی همچنین ساخت لوکیشن و دکور را در منطقه آبسرد دماوند متذکر شد و افزود: بخش ایران در این منطقه تصویر برداری می‌شود.

ناظم بکایی با اشاره به ایفای نقش “شجاع نوری” به جای سلمان فارسی، به رادیو گفت‌وگو گفت: بخش صدراسلام و حجاز، فصل سوم و پایانی این سریال است.

وی با بیان اینکه “سلمان فارسی” سفر خود را در قلب این سریال از ایران آغاز کرده و پس از گذران دوره‌ای در بیزانس، ادامه کار به حجاز منتهی می‌گردد، افزود: بخش‌هایی از فصل میانی تا پایان امسال فیلمبرداری شده و به پایان می‌رسد و سپس بخش ایران آغاز می‌شود.

ناظم بکایی همچنین تاکید کرد که بخش “حجاز” هنوز در مراحل چکش کاری‌های فیلمنامه‌ای است و صحبتی با بازیگران نشده است، تصریح کرد: این سریال و شخصیت سلمان فارسی، بین الادیان و بین المللی است و بازیگران خارجی ارمنستانی و یونانی در آن ایفای نقش می‌کنند.

وی در رادیو گفت وگو ادامه داد: قطعا از بازیگران عرب هم استفاده خواهیم کرد.

ناظم بکایی با اشاره به حدیث نبوی که سلمان را جزئی از اهل بیت(ع) برشمردند، به بخشی از تصویر سازی سریال میرباقری از شخصیت سلمان فارسی اشاره کرد و گفت: زمانی که سلمان در بیزانس طریق زندگی می‌گذرانید، به درجه پاپ رسیده بود.

روابط عمومی سریال “سلمان فارسی” ادامه داد: نمونه‌هایی داریم که با فضاسازی و نماسازی، چالش عدم نمایشِ معصومین(ع) را پوشش می‌دهیم.

ناظم بکایی افزود: فرهاد اصلانی در این سریال در نقش “آبنوس” بازی می‌کند؛ همان کاروان داری که سلمان را از “جی” به دمشق می‌رساند و نقش مهمی را در سریال ایفا می‌نماید.