سخنی با دادستان شهرستان دماوند !
سخنی با دادستان شهرستان دماوند !
سخنی با مسئولان ؛ سنت قدیمی ره آورد در ربع قرن گذشته بوده است، که هر از چند گاهی خطاب به مسئولان، درد دل های مردم را واگویه می کرد ؛ انشاءلله این سنت حفظ خواهد شد. و صد البته مسئولان حق دارند، پاسخ لازم را ارسال نمایند تا جهت تنویر افکار عمومی در نشریه یا پایگاه خبری ره آورد آنلاین درج گردد.

حدود پانزده ماه از انتصاب جنابعالی به دادستانی می گذرد، اقدامات شما در این مدت موجب خرسندی علاقمندان به طبیعت، منطقه و..گردید.

برای اولین بار مشاهده می شود که دادستان به عنوان مدعی العموم در فعالیتهای مختلف شهرستان، اعم از: اقتصادی ،فرهنگی و خدماتی حضوری متفاوت از خود نشان می دهد. ملاقات های مردمی، ازجمله این اقدامات خوب است. مهمتر از آن، برخورد قاطعانه با زمینه های فساد اداری ودولتی، وزمین خواری سود جویان، وتعاونی های مسکن (که بدون حساب وکتاب شهرستان را فرا گرفته است) از جمله این اقدامات موثر بوده است،همین رویکرد باعث شد تا رئیس قوه قضائیه ، به دماوند سفر کنند واز نزدیک با مشکلات مختلف فسادهای عرصه زمین خواری و کوه خواری و…آشنا شده، و دستورات لازم را صادر نمایند.

✅ اقداماتی مانند:
🔹محدود کردن مشاورین املاک در تعهد گرفتن خریداران که در زمین های بدون کاربری مسکونی،ساخت وساز نداشته باشند؛
🔹هشدار به مشاورین املاک وبعضی از سود جویان که در تغییر کاربری زمین ها ودست اندازی به منابع طبیعی دخالت دارند ، همچنین هشدار به مشاور ین املاک که در کار پیمان کاری وساخت وساز وارد نشوند ؛
🔹دستور تخریب ساخت وسازهای غیر مجاز در روستا ها وحریم شهرها وتعاونی های مسکن ؛
🔹برخورد با شوراهای شهرو روستا،شهرداران،دهیاران در رابطه با توسعه زمین خواری وساخت وسازهای غیرمجاز، و دستگیری وبازداشت بعضی از کارمندان،دهیاران،شهرداران،اعضای شوراهای شهر وروستا که در مسائل مختلف معاونت در جرم داشتند؛
🔹تسریع در بازنگری طرح های هادی تمام روستاهای دماوند که از ساخت وسازهای غیرمجاز در خارج از بافت روستا جلوگیری می کند؛
🔹تسریع در اجرای طرح آمایش سرزمینی به منظور شناسایی زمین های با قابلیت کشاورزی،صنعتی، ویا مسکونی و….

🔶این اخبار و گزارش ها نشان می دهد که دادستان محترم ریشه ها را شناخته اند و قصد دارند اقدامات اساسی و زیربنایی را به اجرا در آورند.در این راه انشاءالله فرماندار،امام جمعه،نماینده و مسئولان ادارات اداری وقضایی، مردم بویژه انجمن های مردمی وسمن ها ایشان را در این امر اساسی یاری خواهند نمود.

◾️جناب آقای دادستان!

شما به درستی به تعداد بی رویه ی مشاورین املاک اشاره کردید،که به ازای هر ۷۰ شهروند شهرستان؛ یک واحد مشاوره املاک وجود دارد!

شما به درستی اشاره کردید که چرابعضی از اعضای شوراها ودهیاران هم مجوز می دهند وهم مشاور املاک هستند وهم پیمانکار!!

شما به درستی به گسترش بی رویه تعاونی های مسکن غیر شهرستانی اشاره کردید که با خرید زمین های زراعی ضرر هنگفتی به کشاورزی منطقه وارد کرده اند.
واینکه این مبارزه به همدلی وهماهنگی همه قوا چه در سطح ملی وچه منطقه ای نیاز دارد!!!

✔️ حال که این امید دردل مردم بوجود آمده آن را تبدیل به قاعده نمایید ونگذارید یک استثناء باشد وبعد از اتمام دوره شما همه چیز به جای اول خود برگردد.

◾️جناب آقای دادستان!

۱-برای مصوبات سفر رئیس قوه ظاهرا فرصت سه ماهه تعیین شده است.واز این فرصت،حدود یک ماه سپری شده است،امیدواریم در دوماه باقیمانده مصوبات سفر بخوبی پیگیری شودوشما گزارش آن را به مردم بدهید.

۲-دستوراتی که از طرف خود شما برای اجرایی شدن صادر شده است،(که در بندهای قبلی همین یادداشت به بعضی از آن ها اشاره شد) هم انشاءالله در مراحل اجرایی قرار گیرد.

❗️۳-در مابین این بحث ها،شهرک آویشن احمد آباد مورد اشاره واقع نشد،در صورتیکه زمین این مکان از زمین های مسکن وشهرسازی بوده است؟!!!

۴-انتظار این است اقدامات خوب شما بر اساس یک نقشه راه هدفمند با اولویت بندی هوشمندانه تداوم یابد.هنوز بسیاری از زمینهای تصرف شده توسط دستگاههای دیگر مانده است.شیرینی اقدامات شما آنگاه درکام مردم بیشتر خواهد نشست که منازل دانه درشتهای بانام و بی نام تخریب شوند!
⬅️به فهم ما شما دو وظیفه مهم را درپیش رو دارید :
اول-اتخاذ تدابیر پیشگیرانه برای تکرار نشدن آویشن ها و سرخه پلنگان ها و محمودیه هاست.
دوم-اولویت بندی در برخورد قاطع و قانونی و بدون ملاحظه با متخلفان! باید بین متخلفان خرده و کوچک با ساخت و سازگران دلال صفت و سودجو و برخی دستگاههای متخلف دولتی و غیر دولتی شدیدترباشد.

۵-وبالاخره به استناد پیام رهبر معظم انقلاب ؛”سال ۱۴۰۰سال تولید است وپشتیبانی ها و مانع زدایی ها”
وما شاهد باشیم این مصوبات ودستورهاوتوصیه ها عملیاتی شود وبرای شهرستان باعث پیشرفت وآبادانی گردد،ومردم ثمره این گونه اقدامات را لمس نمایند.

‼️و سرانجام این که مردم منطقه پس از مهلت ۳ ماهه آیت الله رییسی, منتظر اقدامات عینی و عملی دستگاه قضا هستند.

  • نویسنده : محمد آقائی / مدیر مسئول