سرانه آموزشی در استان تهران نسبت به میانگین کشوری پایین تر است
سرانه آموزشی در استان تهران نسبت به میانگین کشوری پایین تر است
مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران گفت: سرانه آموزشی در شهرستان های تهران نسبت به میانگین کشوری پایین تر است و جزو استان های محروم در این زمینه هستیم.

سید مجتبی هاشمی در شورای معاونین آموزش و پرورش پردیس طی سخنانی گفت: در حال حاضر شاهد بازگشایی تدریجی و آرام و بهره گیری از آموزش حضوری در سطح مدارس استان تهران هستیم، که با برنامه ریزی آموزش و پرورش از ماه‌های گذشته محقق شد.

وی افزود: تلاش ما بر این مبنا است، که تمام مدارس را با رعایت شرایط و پروتکل‌های بهداشتی به صورت حضوری داشته باشیم.

هاشمی گفت: برای بازگشایی مدارس در شهریور ماه ۱۴ سیاست اجرایی ابلاغ کردیم، یکی از این سیاست‌ها بحث مشارکت پذیری و مشارکت جویی بوده و تاکید ما به رؤسای آموزش و پرورش این است، که بتوانند از ظرفیت‌های منطقه و شهرستان به نحو شایسته استفاده کنند، یکی از نقاطی که می‌تواند، در حوزه هماهنگی به ما کمک کند، بحث بهره گیری از شورای آموزش و پرورش شهرستان با مدیریت فرماندار است.

وی افزود: اولویت‌هایی که در شهرستان وجود دارد، می‌بایست به شورای آموزش و پرورش ارجاع و در این شورا در خصوص آن تصمیم گیری شود.

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران گفت: در حوزه فضاهای آموزشی شهرستان پردیس همکاری خوبی بین آموزش و پرورش، مدیریت عمران و فرمانداری به وجود آمده است، اکنون در حدود ۵۲ فضای آموزشی تحویل آموزش پرورش پردیس است و ۲۲ پروژه هم در حال فعالیت و ساخت و ساز داریم، که در تابستان بخشی برای مهر سال آینده تحویل آموزش و پرورش می‌شود.

وی بر آماده سازی فضاهای پرورشی به میزان فضاهای آموزشی تاکید کرد و گفت: با توجه به ضرورت کنترل آسیب‌های اجتماعی در سطوح مختلف و تربیت نسل جدید باید بتوانیم از فضاهای پرورشی مانند کانون‌های مشاوره و کانون‌های پرورشی و اردوگاه پرورشی بهر ه مند شویم.

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران در خصوص فضاهای آموزشی در استان تهران نیز گفت: در شهرستان‌های استان تهران سرانه آموزشی و پرورشی نسبت به نُرم کشوری پایین‌تر است و جزو استان‌های محروم در این زمینه شناخته می‌شویم، که البته تلاش می‌کنیم، با بهره گیری از خیران و تقویت اعتبارات دولتی بتوانیم این فضاها را بیشتر کنیم.