سردار قدرناشناخته مقاومت اسلامی
سردار قدرناشناخته مقاومت اسلامی
نکته مهم آن که؛ دشمن نمی داند ایران انقلابی و سپاه بی مانند پاسداران انقلاب، مانند سردار حجازی صدها و هزارها سردار گمنام دارد که فقط با شهادت و فقدانشان شناخته می شوند.او نیز مانند فرمانده اش حاج قاسم،مخلص و بی ادعا و گمنام بود.

خبر غافلگیرکننده عروج شهادت گونه سردار جانباز اسلام و ایران،دلهای کسانی را که او را می شناختند سوزاند.
سیدمحمد حسین زاده حجازی،متولد شهرشهیدان؛ اصفهان بود.مبارزه از دوران دبیرستان آغاز کرد.باپیروزی انقلاب اسلامی به کردستان رفت و حماسه آفرید.در هشت سال دفاع مقدس هرجا که سنگر خدمتی بود و وظیفه می دید همانجا حاضر می شد.دربین دورانهای خدمتش دو نقطه برجسته تر است؛یکی دوره ده ساله فرماندهی اش بر بسیج مستضعفین ازسال ۷۶ تا۸۶ و دیگری فرماندهی سپاه درلبنان.برای همین است که سید حسن نصرالله او را برادر و یاور خودخواند.مجاهدت خاموش او در دوره ۸ساله حضورش تالبنان فصل های ناگفته ای دارد که بعدها روشن خواهد شد.

حجازی شهید را که سالهای سال درگیر عوارض شیمیایی بود باید اززبان دشمنان سرسختش شناخت.

سردار حجازی هر از گاهی در محافل و رسانه های معاند مورد حمله تبلیغاتی قرار می گرفت.
نام وی از مهر ماه ۹۰ به اتهام واهی نقش داشتن در سرکوب معترضان و نقض حقوق بشر در فهرست تحریم‌ های اتحادیه اروپا قرار گرفته بود، زیرا در تیر ماه ۱۳۸۷ از سوی فرمانده کل وقت سپاه پاسداران با حفظ سمت به عنوان جانشین قرارگاه ثارالله سپاه معرفی شده بود. ادعای غرب آن بود این قرارگاه در سرکوب معترضان در جریان فتنه ۸۸ در تهران نقش داشته است.

پیش از آن نیز نام سردار حجازی در لیست مقامات ایرانی به عنوان آمران بمب ‌گذاری مرکز فرهنگی یهودیان در بوینس آیرس، پایتخت آرژانتین در ۱۸ ژوئیه ۱۹۹۴ گنجانده شده بود.

در مقطع فعالیت های منطقه ای نیز از سردار حجازی به عنوان یکی از بازوهای مهم سردار شهید سلیمانی و پدرخوانده «نیروهای نیابتی ایران» و” پدر موشکی لبنان و فلسطین” و به نوعی یمن ، یاد می شد. اگر سید مقاومت چندسال قبل وعده پرتاپ دهها هزار موشک به فلسطین اشغالی را داد به پشتوانه فکر بلند و هوش سرشار و ایمان عمیق او بود که در پیام رهبر انقلاب اسلامی به آن اشاره شده است.

در شهریور ماه ۱۳۹۸ ارتش رژیم صهیونیستی هویت چهار مقام ارشد ایرانی و لبنانی را اعلام کرد که در طرح تولید «موشک‌های نقطه ‌زن» در لبنان مشارکت دارند. به گفته سرهنگ جاناتان کانریکوس، سخنگوی ارتش اسرائیل، محمد حجازی یکی از این چهار تن بوده است.

در همین راستا، برخی رسانه های صهیونیستی شهادت او را دومین ضربه به نیروی قدس سپاه پاسداران (و به تبع آن نظام جمهوری اسلامی ایران) ظرف ۱۶ ماه گذشته قلمداد کرده و مدعی شدند نیروی قدس پس از سردار حجازی بیش از پیش ضعیف خواهد شد.

نگاه منفی و تخریبی رسانه های صهیونیستی نسبت به سردار حجازی، نشانگر نقش فعال و تاثیرگذار او در محور مقاومت می باشد؛ همان نقشی که سردار شهید سلیمانی پیش قراول آن بود و سرداران دیگری همچون شهید حجازی، در کنار او به ماموریت خطیر نبرد با تروریسم و نیز مقابله با توسعه طلبی های آمریکا و رژیم صهیونیستی همت گماشته بودند.

نکته مهم آن که؛ دشمن نمی داند ایران انقلابی و سپاه بی مانند پاسداران انقلاب، مانند سردار حجازی صدها و هزارها سردار گمنام دارد که فقط با شهادت و فقدانشان شناخته می شوند.او نیز مانند فرمانده اش حاج قاسم،مخلص و بی ادعا و گمنام بود.

عروج شهادت گونه اش در پنجمین روز ماه رمضان و در هنگام افطار پاداش بخشی از مجاهدتهای او بود.

وصال حق و یاران شهیدش گوارایش باد.