سپاه پاسداران انقلاب اسلامی،نیروی مولد مقاومت اسلامی درجهان
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی،نیروی مولد مقاومت اسلامی درجهان
در سالروز تولد نهاد مردمی و انقلابی سپاه یادشهدای عزیز و عظیم القدر این نهاد به ویژه پاسداران شهید منطقه دماوند را گرامی می داریم و این روزمهم را به سپاهیان عزیز سپاه ناحیه دماوند تبریک می گوییم.

۱- امام خمینی (ره) با دوراندیشی الهی خود و با توجه به توطئه‌ها و نقشه‌های شوم دشمنان، در اقدامی هوشمندانه و حکیمانه، در دوم اردیبهشت سال ۱۳۵۵ (۵۰ روز پس از پیروزی انقلاب) طی فرمانی به شورای انقلاب رسماً تأسیس سپاه پاسدران انقلاب اسلامی را اعلام کردند.شاید کمتر کسی می توانست نقشی چنین مهم و راهبردی را برای این نهاد مردمی پیش بینی کند.اما گذشت زمان این گزاره راهبردی امام را اثبات کرد که اگر《سپاه نبود کشور نبود》

۲- تشکیل سپاه پاسداران منشاء دو تحول بزرگ گردید: تحول نخست؛ تغییر معادلات مقاومت و ایستادگی در مقابل جبهه دشمنان بود که در دوران ۸ سال جنگ تحمیلی عینیت یافت.شاید مهمتراز اداره جنگ،تولد بسیج مستضعفین در دامان این نهاد الهی بود که تاثیر تاریخی آن در جهان اسلام انکارناپذیر است.
تحول دوم، تثبیت نقش سپاه پاسداران انقلاب در کنارسایرنیرو‌های مسلح، درجهت پاسخ به نیاز‌های امنیتی و دفاعی در مقابل جریان‌های تهدید کننده است. سپاه پاسداران نقش بزرگی در دکترین دفاعی مبتنی برقدرت بازدارندگی و پاسخ دهی سخت به متجاوزان برعهده دارد. این نهاد نقش راهبردی و تعیین‌کننده خود را درعرصه مقابله با تهدیدات امنیتی ونظامی در فراسوی جغرافیای ایران اسلامی نیزاثبات کرده است.

۳- سپاه پاسداران در صیانت از اصول و آرمان‌های انقلاب اسلامی، توانسته‌ است ضمن خنثی‌سازی توطئه‌ها و نقشه‌های شیطانی نظام سلطه و صهیونیسم از جمله فتنه داعش و تروریسم تکفیری، تهدیدات و خطرات را از ایران اسلامی و منطقه دور سازد.

۴- سپاه همچنین کارآمدی خود را درعرصه‌ پیشرفت‌های دفاعی به شایستگی نشان داده و همگام با سایر نیروهای مسلح، پایه‌های اقتدار ملت ایران را تقویت و در مسیر اعتلای نظام اسلامی گام برداشته است.

۵- نیز نقش آفرینی‌های تحسین‌برانگیز سپاه پاسداران در آزمون های بزرگ امداد و نجات در سیل وزلزله ودرسال اخیر؛ خدمت‌رسانی در مبارزه با بیماری کرونا و کمک مومنانه به مردم و آسیب‌دیدگان از شرایط حاضر در کنار سایر نهادها، جلوه دیگری از مسوولیت پذیری در برهه‌های حساس را به نمایش گذاشته است.

۶- این نهاد اکنون بعنوان مجموعه‌ای قدرتمند درعرصه‌های نبرد زمینی، دریایی و هوافضا از قدرت موشکی در سطح پیشرفته برخورداراست و با استفاده از پیشرفته‌ترین فنون تخصصی ودانش نظامی؛ نیرویی راهبردی محسوب می شود ودر صیانت از امنیت و ثبات و دفع اشرار ومتجاوزان؛ توانایی‌های خود را در عرصه‌های جنگ سخت و جنگ نرم بارها به اثبات رسانده است.

۷- سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نهادی است که از متن جامعه بیرون آمد و تمام قد در مقابل دشمن متجاوز ایستاد تا قدرت و انسجام ملت ایران را به نمایش بگذارد.کینه های استکبارجهانی و پیاده نظام او در داخل از این نیروی قدرتمند و موثر طبیعی است.قدرت نمایی این سالهای سپاه در همه عرصه های نظامی،امنیتی،سازندگی،خدمت و امداد،
فرهنگی و هنرو…آنچنان است که شعله خشم و غضب دشمن را فروزانتر کند وسپاه را در تراز دشمنان شماره یک صهیونیسم جهانی ثبت و ضبط کند و چه افتخاری برای این فرزندان ملت ازاین بالاتر؟!

در سالروز تولد نهاد مردمی و انقلابی سپاه یادشهدای عزیز و عظیم القدر این نهاد به ویژه پاسداران شهید منطقه دماوند را گرامی می داریم و این روزمهم را به سپاهیان عزیز سپاه ناحیه دماوند تبریک می گوییم.