شهرستان دماوند دبیرخانه ملی هنرهای آیینی می شود
شهرستان دماوند دبیرخانه ملی هنرهای آیینی می شود
چله مهدویت از ۱۷ بهمن ماه سال جاری تا ۲۷ اسفند ماه همزمان با ایام برگزاری جشن های نیمه شعبان برپاخواهد شد.

دکتر خراسانی زاده ضمن دیدار و گفتگو با هنرمندان و اصحاب فرهنگ و هنر دماوند از مجموعه های فرهنگی این شهرستان بازدید بعمل آورد.
دکتر خراسانی زاده در گفتگو با هنرمندان، اصحاب فرهنگ و هنر  و کارکنان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دماوند ضمن تبریک فرارسیدن میلاد با سعادت حضرت فاطمه (س) و روز زن بیان داشت: کاری که شهرستان ها انجام می دهند در پیشانی فعالیت های فرهنگی هنری است و اگر برنامه ای متمرکز در استان فکر شود و شهرستان فقط مجری باشد اشتباه است.

وی افزود: فعالیت های ما نباید به گونه ای باشد که مخاطب هیچ حسی و نقشی در آن نداشته باشد. با حضور و نقش آفرینی مردم در فعالیت های فرهنگی هنری مردم کنشگر خواهند بود که لازمه ایران قوی و دولت مردمی جضور مردم در میدان و حل مسائل توسط آنها است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران اظهار داشت: اصلی‌ترین داشته های ما یکی پشتوانه سرخ عاشورایی و دیگری  آینده  سبز مهدویت است و به هر دو مورد، یعنی فرهنگ عاشورا و فرهنگ مهدویت باید به صورت مردمی پرداخته شود که در این جهت چله مهدویت  از ۱۷ بهمن ماه سال جاری تا ۲۷ اسفند ماه همزمان با ایام برگزاری جشن های نیمه شعبان پیش بینی شده است و با توجه به  آن در شانزده شهرستان برنامه هایی داریم که در شهرستان دماوند دبیرخانه ملی هنرهای آیینی تشکیل خواهد شد.

در ادامه آقای دکتر خراسانی زاده مواردی را در خصوص  اقتصاد هنر و تاسیس بازارچه های فروش محصولات فرهنگی و هنری بیان داشتند.

در این نشست غلامرضا عبداله بیگی، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دماوند ضمن تشکر از فعالیت ها و تلاش های هنرمندان و اصحاب فرهنگ و هنر شهرستان دماوند مواردی نظیر تامین زیر ساخت های فرهنگی و هنری همچون به سازی و تعمیرات مجتمع های فرهنگی و هنری، ساخت بلک باکس، توجه ویژه به انجمن های فرهنگی و  توجه به خود گردان شدن انجمن های فرهنگی هنری، تاسیس بازارچه فروش محصولات فرهنگی و ساخت تخت تعزیه  را مطرح نمود.

شایان ذکر است در برنامه حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران در شهرستان دماوند، بازدید از مجتمع های فرهنگی و هنری شهرستان (مجتمع رسالت کیلان، مجتمع قلم گیلاوند و مجتمع وصال رودهن) و گفتگو با متصدیان مجتمع ها انجام گردید و دکتر خراسانی زاده از نزدیک در جریان نیازمندی ها  و توانمندی های این مجموعه های فرهنگی هنری قرار گرفت.