شهر نمونه گردشگری با شهر پر از ویلای غیرمجاز متفاوت است
شهر نمونه گردشگری با شهر پر از ویلای غیرمجاز متفاوت است
تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام دماوند مورد توجه قرار دارد

👤«شیوا» شهردار دماوند:

💢شهر تبلور کالبدی مناسبات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی مردمی است که در آن زندگی می‌کنند.
💢تصاویر هوای ۲۰ سال اخیر از ۱۳ کیلومتر جاده که سه کیلومتر آن در حریم شهر دماوند است، نشان می‌دهد که با طبیعت چه کرده‌ایم، اگر انباشت زباله وجود دارد، یعنی این فرهنگ ماست که در قالب زباله متبلور شده است.
💢در خصوص شهر نمونه گردشگری، باید گفت که شهر نمونه گردشگری با شهر پر از ویلای غیرمجاز متفاوت است و ساخت و ساز غیرمجاز به معنی گردشگری نیست.
💢صنعت گردشگری به معنای ایجاد زیرساخت‌های گردشگری برای استفاده مردم جامعه از جاذبه‌های فرهنگی، بصیری، طبیعی، هوا و زمین یک منطقه است.
💢اگر ما اجازه ساخت و ساز غیرمجاز داده‌ایم، این به معنای کار برای گردشگری نیست و این نگاه را باید تقویت کنیم؛ باید امکانی برای ایجاد تأسیساتی فراهم کنیم که در دسترس همگان باشد.
💢مدیریت شهری پشت تمام سرمایه‌گذارانی که داخل شهر برای همگان زیرساخت‌های گردشگری ایجاد کنند، ایستاده است.

🔺تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام دماوند مورد توجه قرار دارد/ ارتباط مستقیم با شهروندان جزو اصول اولیه در مدیریت شهرداری است

💢از آغاز دی‌ماه سال گذشته و فصل سرما تا پایان ماه مکلف به جمع‌بندی بودجه پیشنهادی سال ۱۴۰۱ بودیم.

💢با تمام توان و همیاری شوراها، برنامه ریزی مالی انجام و تقدیم شورای شهر شد که در نهایت به تصویب کمیته انطباق رسید و در آخرین روزهای سال ۱۴۰۰ جهت اجرا به شهرداری دماوند ابلاغ شد.

💢ارتباط مستقیم با شهروندان جزو اصول اولیه در مدیریت شهرداری است.

💢شهردار باید در دسترس شهروندان باشد و خوشبختانه شهروندان ماچشمان بینای ما هستند و بسیاری از مشکلات با طرح موضوع توسط شهروندان مورد پیگیری و حل و فصل قرار گرفت.

💢یکی از شاخصه های شهر خوب، امنیت است؛ با توجه به گسترش شهر دماوند، تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام و ایستگاه‌های آتش نشانی از جمله موضوعات حایز اهمیت بود که در این خصوص افتتاح ایستگاه شهید سلیمانی، رفع نقص ایستگاه آتش نشانی مشا و آغاز عملیات خاکی ایستگاه گیلاوند از موضوعاتی بود که مورد توجه قرار گرفت.

🔺ایجاد کمربندی تنها راه رفع مشکل ترافیکی و حوادث منطقه گیلاوند است/ فرآیند اصلاح طرح جامع و تفصیلی را آغاز کردیم

💢از مشکلات بزرگ شهر دماوند، عدم همخوانی طرح‌های فرادستی توسعه شهر با واقعیت‌های مورد نیاز امروز است.
💢طرح جامع و تفصیلی ما شاید با نیازهای مردم فاصله داشته باشد و برطرف کردن این ابهامات زمان‌بر است، اما با پشتوانه حمایت شورا فرآیند اصلاح آن را آغاز کردیم.
💢با توجه به قرار گرفتن شهر دماوند در محدوده دو محور ترانزیتی با بروز مشکلاتی از جمله تصادف چند ماه اخیر مواجه هستیم و بر اساس آخرین مصوبه شورای ترافیک استان، شهرداری دماوند مکلف به انجام مطالعات آرام‌سازی محور ترانزیتی تهران، فیروزکوه شد.

💢با عقد قرارداد با مشاور، طرح آماده و جهت تصویب به شورای ترافیک شهرستان ارسال شد که در نهایت با تایید شورای شهرستان، طرح مبتنی بر چهار سناریو برای تایید به شورای ترافیک استان ارسال شد.

💢تنها راه حل فصل این مشکل ایجاد کمربندی است که بر این اساس تلاش های نماینده مجلس، منجر به برگزاری جلسات متعدد و در نهایت تدوین یک تفاهم‌نامه گردید.