شورای نگهبان به مردم در انتخاب فرد اصلح کمک می‌کند
شورای نگهبان به مردم در انتخاب فرد اصلح کمک می‌کند

👤خانجانی مسئول دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات شهرستان دماوند:💢انقلاب اسلامی بدون اینکه از مسیر و اهداف خود فاصله بگیرد نسبت به آرمان‌هایش وفادار است و بخش مهمی از علت این موضوع را در وظایف شورای نگهبان می‌توان تعریف کرد.  💢اگر فیلتر شورای نگهبان در انتخابات نباشد هر کسی کاندید ‌می‌شود و قطعا فضای جامعه […]

👤خانجانی مسئول دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات شهرستان دماوند:
💢انقلاب اسلامی بدون اینکه از مسیر و اهداف خود فاصله بگیرد نسبت به آرمان‌هایش وفادار است و بخش مهمی از علت این موضوع را در وظایف شورای نگهبان می‌توان تعریف کرد. 

💢اگر فیلتر شورای نگهبان در انتخابات نباشد هر کسی کاندید ‌می‌شود و قطعا فضای جامعه هم اینگونه نیست که هرکس بهتر باشد مردم به او رای می‌دهند زیرا شیوه‌های تبلیغاتی به حدی مسموم است و زر و زور در آن حاکم است که افرادی که حتی فکرش را نمی‌کردیم به راحتی میتوانند با هزینه‌های هنگفتی رای بیاورند.

💢شورای نگهبان به مردم در انتخاب فرد اصلح کمک می‌کند و افرادی را در جامعه تایید می‌کند که حداقل شرایط را داشته باشند؛ حداقل این است که افراد در چارچوب نظام باشند و از نفوذ افراد نفوذی که می‌خواهند جریان انقلاب را به انحراف بکشانند جلوگیری می‌کند.

رهبر معظم انقلاب فرموند که بود و نبود شورای نگهبان به معنای بود و نبود نظام است و قطعا دشمن این را به خوبی متوجه شده که اگر بخواهند انحرافی ایجاد کند و نظام از ماهیت اصلی خود فاصله بگیرد، باید تلاش کند که نهادهایی همچون سپاه، شورای نگهبان، شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه و ولی فقیه را مورد حمله قرار دهد.

💢در جریان فتنه سال ۸۸، با اعتراضاتی که وجود داشت، اما با بررسی‌هایی که در صندوق‌ها انجام شد، کوچک‌ترین ایرادی به اصل انتخابات گرفته نشد و شورای نگهبان با سرافرازی توانست ثابت کند که سر صندوق‌ها اتفاقی نیفتاده است.

💢با توجه به اینکه کمتر از دو سال به انتخابات بعدی باقی مانده، برای برگزاری انتخابات مجلس آماده می‌شویم و با توجه به تغییرات احتمالی که ممکن است در قانون به وجود می‌آید، باید کار خود را زودتر آغاز کنیم‌.

💢یکی از اشکالات قانون فعلی این است که مدت زمان ایجاد مقدمات برگزاری انتخابات کم بوده که قرار است در قانون جدید این مدت زمان افزایش یابد و ثبت‌نام‌ها و بررسی صلاحیت‌ها نیز زودتر آغاز شود.

💢طی سال، دفتر ما جهت نظارت بر عملکردها فعالیت دارد؛ عملکرد کاندیداهای احتمالی و دستگاه‌ها مورد رصد قرار می‌گیرد تا در انتخابات به وظایف خود عمل کنیم.

💢یکی از ویژگی مهم شورای نگهبان این است که کمترین مباحث سیاسی در آن وجود دارد و در شهرستان دماوند نیز اعضای هیئت نظارت بر انتخابات سمت و سوی سیاسی ندارند.

💢در دوره گذشته ۸۰ نفر رد صلاحیت شدند و واقعا بررسی کنید که این افراد از طیف‌های مختلفی بودند و هیچ فرقی بین آنها وجود نداشت.

💢شورای نگهبان طبق قانون و بر اساس تکلیف خود، وظایفش را انجام می‌دهد.