صدور اسناد تک برگ کاداستری برای ۳۶۴ هزار هکتار اراضی ملی استان تهران
صدور اسناد تک برگ کاداستری برای ۳۶۴ هزار هکتار اراضی ملی استان تهران
سرپرست معاونت حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران در حاشیه چهلمین جلسه کارگروه مشترک رفع موانع تثبیت مالکیت دولت در اراضی ملی و دولتی استان تهران گفت: در راستای اجرای طرح جامع کاداستر، تاکنون برای 364 هزار هکتار اراضی ملی و دولتی استان تهران اسناد تک برگ صادر شده است.

علیرضا عندلیبی با بیان این مطلب افزود: در این جلسه اسناد صادر شده بیش از ۳۹ هزار هکتار عرصه های ملی شهرستان های ورامین و دماوند به کارگروه تحویل داده شد.

وی ادامه داد: در این جلسه و با حضور مسئولان منابع طبیعی و واحدهای ثبتی شهرستان های ورامین، ری، دماوند و پاکدشت موانع پیش روی صدور اسناد تک برگ برای حدود ۱۰ هزار هکتار از اراضی ملی این شهرستان ها رفع و اقدامات لازم برای صدور اسناد تک برگ در دستور کار ادارات ثبت مربوطه قرار گرفت.

این مقام مسئول ابراز کرد: خوشبختانه با تعامل و همکاری خوبی که فی مابین ادارات ثبت و منابع طبیعی وجود دارد، پیش بینی می شود تا پایان سال جاری کاداستری شدن عرصه های ملی و صدور اسناد تک برگ به ۵۰۰ هزار هکتار برسد.

عندلیبی طرح کاداستر را اقدامی قانونی و پیشگیرانه برای تعرض به عرصه های منابع طبیعی دانست و در اینباره اظهار کرد: عرصه هایی که زیر پوشش طرح کاداستر قرار می گیرند در سامانه کاداستر ثبت اسناد بارگذاری و بدینوسیله علاوه بر برطرف شدن بسیاری از مشکلات ثبتی، این اقدام گامی مهم برای پیش گیری از وقوع پدیده زمین خواری و هرگونه سوء استفاده احتمالی از عرصه های ملی به شمار می آید.