طاهرخانی: همه دستگاههای اداری و اجرایی باید با تمام ظرفیت به تولید مسکن ملی کمک کنند
طاهرخانی: همه دستگاههای اداری و اجرایی باید با تمام ظرفیت به تولید مسکن ملی کمک کنند
تامین امکانات و زیر ساخت های عمرانی، فرهنگی و اجتماعی در طرح مسکن ملی مد نظر قرارگیرد

رضا طاهرخانی در این جلسه با اشاره به اینکه جهش تولید نهضت ملی مسکن یکی از سیاست‌های دولت مردمی سیزدهم برای خانه‌دار شدن مردم است و باید به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد گفت: طرح جهش مسکن ملی مربوط به یک ارگان و اداره خاص نبوده بلکه یک وظیفه همگانی است و همه دستگاههای اجرایی و اداری شهرستان باید با تمام ظرفیت برای تسریع در ایجاد جهش ملی مسکن اقدام نمایند و مسئو لان باید خود را در این مورد دغدغه مند بدانند و در این راستا هیچ قصوری از دستگاههای مرتبط با اقدام ملی مسکن در شهرستان دماوند پذیرفته نیست.
فرماندار شهرستان دماوند با اشاره به اینکه فعال شدن بخش مسکن در کشور علاوه بر خانه دار شدن اقشار کم درآمد موتور محرکی برای اشتغالزایی است گفت:ساخت مسکن در بافتهای فرسوده از اولویت های دولت می باشد و قانون جهش تولید مسکن یک اقدام انقلابی و ارزشمند است که باید از سوی تمام نهاد ها و ادارات مرتبط با آن مورد حمایت قرار گیرد.
وی افزود: در اجرای فازعملیاتی مسکن ملی، کار باید به صورت کاملا کارشناسی انجام گیرید و تمامی سرانه ها و زیر ساختها شمال فضای آموزشی، فرهنگی، درمانی، ورزشی، انتظامی و… پیش بینی شود تا کاستی ها و اشکالات موجود در طرح مسکن مهر در مسکن ملی مشاهده نشود.
فرماندار شهرستان دماوند در پایان با اشاره به ایجاد آرامستان مرکزی در شهرهای دماوند آبسرد گفت: پیگیری های لازم جهت عملیاتی شدن ساخت ارامستان در شهرهای دماوند و ابسرد انجام شده است و در این راستا عملیات احداث فاز اول آرامستان در شهر دماوند به مساحت ۱۰ هکتار و در شهر آبسرد به مساحت ۴ هکتار اغاز خواهد شد.
گفتنی است در حاشیه این جلسه موضوع تخصیص زمین جهت احداث فضای فرهنگی و ورزشی در روستاهای شهرستان و برخی از واحد های تولیدی خانگی درشهرستان دماوند مورد بحث و بررسی قرار گرفت.