۶۰‌واحد صنفی متخلف در دماوند پلمب شد
۶۰‌واحد صنفی متخلف در دماوند پلمب شد
رئیس اتاق اصناف شهرستان دماوند از پلمب ۶۰ واحد صنفی متخلف در یک ماه اخیر و بازرسی و نظارت بر ۲هزار و ۲۷۳ واحد صنفی خبر داد.

ایرنا – رئیس اتاق اصناف شهرستان دماوند از پلمب ۶۰ واحد صنفی متخلف در یک ماه اخیر و بازرسی و نظارت بر ۲هزار و ۲۷۳ واحد صنفی خبر داد.

رضا میرزا کریمی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: طرح نوروزی بازرسی و نظارت بر صنوف شهرستان از ۱۵ اسفندماه سال گذشته آغاز و با توجه به شرایط فعلی و ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط متصدیان صنوف، این طرح به صورت مداوم در حال انجام است و در صورت مشاهده هر گونه تخلف مطابق قانون برخورد خواهد شد.

وی افزود: در راستای نظارت بهتر به منظور جلوگیری از تخلفات و اجرای مصوبات ستاد ملی و شهرستانی مبارزه با کرونا گشت‌های نظارتی مشترک به همراه اداره تعزیرات، فرمانداری، بسیج اصناف، شبکه بهداشت و درمان، اداره دامپزشکی و اداره صمت به صورت روزانه در دستور کار قرار دارد.

رئیس اتاق اصناف شهرستان دماوند خاطر نشان کرد: بازرسی از ۲هزار و ۲۷۳ واحد صنفی در این مدت انجام و طی آن ۶۰ واحد به دلیل تخلفات صنفی و بهداشتی پلمب شد.

این مقام مسئول ادامه داد: همچنین صدور ۱۱۵برگ‌ جریمه برای متختلفان صنفی و ارجاع به تعزیرات حکومتی نیز از دیگر اقدامات انجام شده در این مدت بود.

میرزا کریمی تاکید کرد: صدور ۳۸۰واحد اخطار پلمپ صنفی و ۸۷۵ واحد اخطار پلمپ بهداشتی به صورت کتبی و شفاهی نیز در طی گشت‌های نظارتی انجام شد.

رئیس اتاق اصناف شهرستان دماوند با بیان اینکه ارزش ریالی تخلفات صورت گرفته ۵ میلیارد و ۵۵۰ میلیون و ۳۲۰هزار ریال بوده، گفت: عمده تخلفات شامل عرضه خارج ازشبکه، گرانفروشی، کم فروشی، عدم درج قیمت، عدم رعایت پروتکل های بهداشتی، عدم صدورفاکتور و تقلب بود.

لازم به ذکر است، ۵ هزار و ۲۰۰ واحد صنفی در سطح شهرستان دماوند فعالیت دارند که از این تعداد، ۴ هزار و ۵۰۰ واحد دارای پروانه کسب و حدود ۷۰۰ واحد فاقد پروانه هستند.