غرق شدن جوان ۲۵ ساله در دریاچه «هویر» دماوند
غرق شدن جوان ۲۵ ساله در دریاچه «هویر» دماوند
رییس جمعیت هلال احمر دماوند از غرق شدن جوان ۲۵ ساله در دریاچه «هویر» این شهرستان خبر داد.

سعید طاهری از غرق شدن یک فرد جوان هنگام شنا کردن در دریاچه «هویر» دماوند خبر داد و اظهار داشت: حوالی ظهر جمعه ۲۱ خردادماه، یک جوان ۲۵ ساله تبعه افغانستانی به همراه دوستان خود در حال تفریح در دریاچه «هویر» شهرستان دماوند بود که هنگام شنا کردن در آب دریاچه به احتمال گرفتگی عضلات غرق می‌شود.

طاهری افزود: با اعلام گزارش حادثه به سامانه ندای امداد ۱۱۲ بلافاصله تیم‌های امدادی و غواصی به محل حادثه جهت پیدا کردن جسد فرد غرق شده اعزام شدند که به علت عمق زیاد دریاچه جهت پیدا کردن جسد فرد فوت شده تیم غواصی راهی محل حادثه شد.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان دماوند با اعلام خبر غرق شدن این جوان گفت: در ساعت ۱۵ و ۲۵ دقیقه گزارش به مرکز پاسخگویی اضطراری جمعیت هلال احمر اعلام شد که بلافاصله یک تیم امداد و نجات از هلال احمر دماوند و یک تیم غواصی از آتش‌نشانی لواسان، مدیریت بحران استانداری و شهرستان دماوند، تیم امداد و نجات هلال احمر، عوامل انتظامی و محیط‌بانی به محل حادثه اعزام و بلافاصله پس از رسیدن تیم‌ها به محل عملیات جستجو آغاز شد.

وی بیان داشت: جنازه این فرد توسط تیم غواصی از دریاچه خارج و پس از انجام مراحل قضائی و اخذ مجوزهای لازم، توسط هلال احمر به محل امن منتقل و تحویل عوامل انتظامی شد و این عملیات در ساعت ۲۱ و ۳۰ دقیقه خاتمه یافت.