فعال شدن گشت مشترک کنترل و مقابله با ساخت ساز غیر مجاز در شهرستان دماوند
فعال شدن گشت مشترک کنترل و مقابله با ساخت ساز غیر مجاز در شهرستان دماوند
طاهرخانی: یکی از مواردی که در زمینه تخلفات ساختمانی دارای حساسیت بالایی می باشد، تصرفات اراضی ملی، ساخت و ساز در اراضی کشاورزی، حریم و بستر رودخانه ها و حاشیه شهرها و روستا ها بوده که در گشت مشترک از آن پیشگیری خواهد شد.

با توجه به مصوبه جلسه ساماندهی ساخت و ساز شهرستان دماوند مبنی بر مقابله با هرگونه ساخت و ساز غیر مجاز در ایام تعطیلات نوروز، که در اسفند ماه سال گذشته در فرمانداری شهرستان دماوند برگزار شد با دستور رضا طاهر خانی سرپرست فرمانداری دماوند، گشت مشترک کنترل و مقابله با ساخت ساز غیر مجاز با همکاری فرمانداری، اداره جهاد کشاورزی، امور آب، منابع طبیعی، اداره محیط زیست و شهرداری های شهرستان در دوشفیت کاری فعال شد.

سرپرست فرمانداری شهرستان دماوند با اشاره به اینکه برخی از افراد سودجو در تعطیلات نوروز اقدام به ساخت و ساز غیر مجاز می‌نمایند، اظهار داشت: به منظور کنترل و نظارت بر موارد تخلف در این زمینه، اکیپ مشترکی از نیروهای ادارات متولی در این زمینه تشکیل شد.

وی در ادامه افزود: یکی از مواردی که در زمینه تخلفات ساختمانی دارای حساسیت بالایی می باشد، تصرفات اراضی ملی، ساخت و ساز در اراضی کشاورزی، حریم و بستر رودخانه ها و حاشیه شهرها و روستا ها بوده که در گشت مشترک از آن پیشگیری خواهد شد.

طاهرخانی افزود: با عنایت به همکاری تمامی دستگاه‌های نظارتی و اجرایی عضو ستاد ساماندهی، پیشگیری و مقابله با ساخت و ساز غیر مجاز شهرستان، در صورت مشاهده هرگونه تخلفی سریعاً و به طور قاطع برخورد خواهد شد.

طاهرخانی در پایان ضمن درخواست همکاری از همه شهروندان محترم در رابطه با جلوگیری از ساخت و ساز غیر مجاز در زمان گشت و پایش مذکور، تاکید نمود: ساکنان محترم شهرستان در صورت مشاهده موارد تخلف در این زمینه می‌توانند موضوع را به دستگاه‌های مربوطه اطلاع رسانی نمایند تا برخورد قانونی لازم صورت پذیرد.