قرنطینه تهران منتفی است/ هیچ فرمانداری تا پایان انتخابات عوض نمی شود.
قرنطینه تهران منتفی است/ هیچ فرمانداری تا پایان انتخابات عوض نمی شود.
استاندار تهران با اشاره به اینکه درتهران بسیاری از فعالیت های بین المللی انجام می شود گفت: موضوع قرنطینه تهران منتفی است و مردم باید ۲ هفته برای مدیریت بیماری همکاری داشته باشند.

انوشیروان محسنی بندپی در نخستین جلسه شورای اداری استان تهران در سال ۱۴۰۰ اظهار داشت: برای ایجاد ثبات مدیریت، در مدت زمان باقی مانده به انتخابات ۲۸ خرداد ماه به هیچ عنوان تغییری در مدیران سیاسی از جمله فرمانداران در استان تهران به جز موارد خیلی خاص نخواهیم داشت.

محسنی بندپی افزود: در سال گذشته استان تهران ۱۲۴ درصد اشتغال و فراتر از تعهدات در استان تهران محقق شد و ۲.۵۵ درصد نرخ بیکاری در استان تهران کاهش پیدا کرده است.

استاندار تهران با تأکید بر اینکه فعالیت گروه‌های یک در تهران ادامه دارد و مشاغل گروه‌های ۲، ۳ و ۴ تعطیل خواهند بود افزود: مشاغل داوطلبانه فعالیت خود را متوقف کردند و برخی نیز تذکر گرفته‌اند که حداکثر تا پایان امروز فعالیت خود را متوقف کنند.

وی ادامه داد: متأسفانه هنوز شهر دارای تراکم جمعیتی است و گویا این پیام دریافت نشده که کرونای جهش یافته انگلیسی را جدی بگیرند و درخواست ما این است که با توسعه دولت الکترونیک و بهره‌گیری از دورکاری، مردم برای مدت دو هفته همکاری داشته باشند تا مدیریت بیماری محقق شود.

محسنی بندپی بیان داشت: از شروع اعلام وضعیت قرمز برای تهران روز گذشته مصوبات ابلاغ شده لذا از روز گذشته به مدت دو هفته این محدودیت‌ها اعمال خواهد شد و در صورت نیاز تمدید خواهد شد.

استاندار تهران در خصوص فعالیت ادارات در شهرهای قرمز عنوان داشت: فعالیت در این مناطق ادارات از یک سوم نیروهای خود به صورت حضوری استفاده کنند و قطعاً نمی‌توان شهری همچون تهران را که پایتخت کشور است و فعالیت‌های بین‌المللی در آن در حال انجام است قرنطینه کرد لذا موضوع قرنطینه تهران منتفی است.