لایروبی رودخانه های تار رود و مشکیجه شهر دماوند
لایروبی رودخانه های تار رود و مشکیجه شهر دماوند
شهردار دماوند: از ابتدای سال بارها شهرداری در این دو رودخانه اقدام به لایروبی و جمع آوری زباله کرده اما متاسفانه باز هم شاهد این چهره نا مطلوب در رودخانه ها هستیم.

رودخانه های شهر دماوند به منظور دفع پساب‌ها، رفع انتشار بوی نامطبوع و جلوگیری از بروز آب گرفتگی خیابان‌ها و معابر شهری و حفظ محیط زیست توسط شهرداری دماوند پاک سازی شد.

علی شیوا افزود: شهر دماوند جاذبه های زیبای خود را مدیون دو رودخانه ای است که از میان این شهر عبور میکند و فضای طبیعی و بکری را به این منطقه داده است ولی متاسفانه با بی مهری و سهل انگاری مردم عزیز چهره نامطلوبی از انباشت زباله را به خود میگیرند.

وی گفت: از ابتدای سال بارها شهرداری در این دو رودخانه اقدام به لایروبی و جمع آوری زباله کرده اما متاسفانه باز هم شاهد این چهره نا مطلوب در رودخانه ها هستیم که شاید این موضوع، نقص فرهنگی ما مردم باشد که شاهد ریختن زباله در این رودخانه ها هستیم.

شیوا افزود: با توجه به رسیدن فصل گرما و ورود مسافرین و گردشگران به دماوند عملیات لایروبی این دو رودخانه توسط پرسنل زحمت‌کش خدمات شهری ،علیرغم مشکلات و کمبود نیروی انسانی که با آن مواجه هستیم ولی به جهت اهمیتی که برای شهر ما دارد در حال انجام است و امیدواریم این فرهنگ هر چه سریعتر در بین مردم ما نهادینه شود و برای حفظ این سرمایه ارزشمند بیش از این کوشا باشیم.

وی گفت: یکی از مواردی که در این فرایند قابل توجه است، نوع زباله هایی است که در این رودخانه ریخته شده مشخص است که از طرف اصنافی خاصی ریخته شده و خواهشمندیم از کسبه و کسانی که در حاشیه رودخانه زندگی میکنند ، حتما از ریختن زباله در رودخانه خود داری کنند و همکاران ما را در بحث نگهداری و حفظ زیبایی و سلامت رودخانه ها یاری کنند.