لزوم بررسی ابعاد آتش سوزی های اخیر کارگاهی در پردیس/ سومین حریق گسترده پردیس طی یک‌هفته اخیر اطفاء شد
لزوم بررسی ابعاد آتش سوزی های اخیر کارگاهی در پردیس/ سومین حریق گسترده پردیس طی یک‌هفته اخیر اطفاء شد
پس از حریق گسترده کارخانه تولید فوم و مبل سازی روز دوشنبه هفته جاری در روستای کرشت شهرستان پردیس و آتش گرفتن خودروی ۲۰۷ در تونل شماره یک آزادراه تهران پردیس بعدازظهر دیروز، سومین حریق گسترده در کارخانه تزریق پلاستیک پردیس نیز با تلاش آتش‌نشانان مهار شد.

پس از آتش سوزی آزادراه تهران پردیس که در پی آتش گرفتن یک دستگاه پژو ۲۰۷ رخ داده بود عوامل آتش‌نشانی پردیس پس از اطفاء حریق و در حین بازگشت در منطقه خرمدشت با آتش سوزی دیگری مواجه می‌شوند که بلافاصله اقدام به شناسایی محل و آغاز عملیات مهار آتش می‌کنند.

این حادثه در کارخانه تزریق پلاستیک در خیابان پنجم خرمدشت رخ داده بود و خوشبختانه این حادثه مانند آتش‌سوزی روستای کرشت که منجر به کشته و مجروح شدن ۹ نفر شد، به دلیل تعطیل بودن کارخانه تلفات جانی و مصدومی نداشته و فقط خسارت سنگین مالی در پی داشت.

با توجه به گسترش و حجم بالای حریق با توجه به دپوی مواد پلاستیکی ۱۰ دستگاه ماشین آتش‌نشانی از بومهن و رودهن برای این عملیات اعزام و در نهایت با ۵۰ آتش‌نشان و استفاده از ۱۰۰ هزار لیتر آب و ۱۲۰۰ لیتر کف، این آتش‌سوزی مهار و از سرایت آن به کارخانه‌های مجاور جلوگیری شد.

بخشدار پردیس بر لزوم بررسی ابعاد آتش سوزی های اخیر کارگاهی در پردیس تاکید کرد

محمود حیدری بخشدار بخش مرکزی پردیس با تاکید بر بررسی موضوع و افزایش نظارت ها توسط دستگاه های مرتبط گفت: عصر دیروز پنج شنبه ۲ اردیبهشت در منطقه صنعتی خرمدشت کارگاه تزریق پلاستیکی بدلایل نامعلوم دچار حریق میشود و بعداز  آتش سوزی در کارخانه تولید فوم  کرشت در چند روز گذشته،  این دومین آتش سوزی بزرگ کارگاهی بود که هر دو زیر نظر اتحادیه صنایع شیمیایی و پلیمری فعال بودند.

وی با تاکید بر افزایش نظارت ها و آموزش ها جهت ایمنی کارگاهی اظهارداشت:  آتش سوزی امروز خرمدشت خوشبختانه تلفات جانی نداشت اما کل کارخانه همراه با تمام مواد اولیه در آتش سودخت علیرغم آتش سوزی چند روز گذشته کرشت که ۹ نفر کشته و مجروح در پی داشت و سانحه تلخی بود اما امروز بدلیل ساعت تعطیلی کارخانه و عدم حضور کارگران صرفا این حریق خسارات مالی   بهمراه داشت.

حیدری در ادامه با اشاره به ابعاد وسیع حریق و سرعت عمل نیروهای آتش نشانی پردیس گفت: با توجه به دپوی زیاد مواد پلاستیکی در این کارخانه که موجب شعله ور شدن آتش شد بیم آن میرفت که کارخانه های همجوار نیز آسیب ببینند اما با حضور به موقع آتش نشانان پردیس و اعزام  اکیپ های آتش نشانی  بومهن و رودهن با ۵۰ نفر پرسنل بیش از  ۱۰۰ هزار تن آب و ۱۲۰۰ تن کف جهت خانوش کردن حریق استفاده شد.

بخشدار بخش مرکزی تاکید کرد : حدود چهار هزار و ۵۰۰  کارگاه تولیدی در  بافت صنعتی خرمدشت فعالند و لزوم بررسی اتش سوزی ها و راهکارهای کاهش آن از ضروریات است و انتظار داریم  نظارت ها توسط دستگاه های مربوطه افزایش پیدا کند و اقدامات برای ایمنی کارخانه ها صورت گیرد  تا شاهد تکرار این حوادث نباشیم.