لزوم فعال سازی دفاتر تسهیل‌گری جهت کاهش آسیب های اجتماعی در بافت های فرسوده
لزوم فعال سازی دفاتر تسهیل‌گری جهت کاهش آسیب های اجتماعی در بافت های فرسوده
استاندار تهران گفت: در استان تهران حدود ۱۵ هزار هکتار بافت های ناکارآمد و فرسوده وجود دارد که حدود ۳۶ درصد از جمعیت استان در این بافت سکونت دارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران؛ انوشیروان محسنی بندپی در سی یکمین جلسه ستاد بازآفرینی شهری با اشاره به اینکه موضوع ستاد بازآفرینی و بافت های فرسوده موضوع مهم و راهبردی است اظهار داشت: استان تهران یک درصد از مساحت کشور را دارد که از این میزان ده درصد مساحت استان در حوزه شهری در بافت فرسوده یا سکونتگاه های غیررسمی قرار دارد.

وی ادامه داد: در این استان حدود ۱۵ هزار هکتار بافت های ناکارآمد و فرسوده وجود دارد که جمعیتی بالغ بر ۴ و نیم میلیون نفر یعنی حدود ۳۶ درصد از جمعیت استان در این حوزه سکونت دارند.

استاندار تهران خاطرنشان کرد: با توجه به این شرایط باید نگاه ما به مسائل اجتماعی اولا باشد، چرا که اگر مسائل اجتماعی شهروندان و سکونتگاه ها درحوزه شهری و روستایی و کشور بپردازیم دیگر  به مسایل امنیتی سوق پیدا نمی‌کنیم.

محسنی بندپی با سپس گفت: کاهش آسیب های اجتماعی و بزهکاری های اجتماعی در این مناطق با اتخاذ راهکارها و استقرار دفاتر تسهیل‌گری حائز اهمیت است.

وی با اشاره به اینکه سیستم سلامت این بافت ها و  سکونتگاه با مشکل مواجه است عنوان کرد: نبود شبکه جمع آوری فاضلاب و عدم شرایط مناسب برای عبور و مرور جهت حمل زباله ها مشکلات زیست محیطی و بهداشتی این مناطق را به دنبال دارد.