مبارزه با زمین خواری چالش عمده در مدیریت شهرداری‌های پایتخت است
مبارزه با زمین خواری چالش عمده در مدیریت شهرداری‌های پایتخت است
استاندار تهران از تسریع در روند استعلام شهرداران استان خبر داد و گفت: مبارزه با زمین خواری چالش عمده استانداری در مدیریت شهرداری‌های پایتخت است.

انوشیروان‌محسنی بندپی در نشست ویدئوکنفرانسی با فرمانداران و اعضای شوراهای شهر استان تهران با اشاره به اینکه روند انتخاب شهرداران استان به سرعت در حال پیگیری است و به دستگاه‌های نظارتی گفته شده که فرآیند استعلامات شهرداران استان تسریع شود.

محسنی بندپی افزود: مردم در انتخابات شرکت کردند که نمایندگان خود را در شوراهای شهر و روستا انتخاب کنند و باید با رعایت مراحل قانونی هرچه سریع‌تر شهرداران توسط شوراها انتخاب شوند.

استاندار تهران گفت: در شهرهایی که انتخابات آن ابطال شده سرپرست‌های شهرداری‌ها انتخاب شدند و روند مراحل استعلامات باید تسریع شود و طبق قانون مجلس اعضای شوراهای شهر یک ماه بعد از مرحله تنفیذ باید شهردار انتخاب و اعضای شورا افرادی را با دارای سوابق موفق برای شهرداری معرفی کنند.

وی بیان داشت: طبق قانون، وزیر کشور و استاندار مکلف هستند تا ظرف مدت ۱۰ روز از زمان معرفی شهردار توسط شورای شهر اقدام به صدور حکم کنند و نسبت به صدور حکم شهرداران تسریع کنیم و در حال حاضر عمده ترین چالش ما در مدیریت شهرداری‌ها در استان تهران مبارزه با زمین خواری است که ملاک ما در این بخش تفاهم نامه‌ای است که با سازمان نقشه برداری منعقد شده و این کار بسیار خلاقانه است.

محسنی بندپی عنوان داشت: شهرهای استان تهران پرجمعیت است و به همین سبب نیز مسائل شهری با پیچیدگی‌های خاص خود همراه است و لذا با انتخاب فردی مدیر به عنوان شهردار مردم باید ثمره شرکت در انتخابات شوراها را لمس کنند و مردم باید شهردار را بی واسطه ملاقات کنند و شهرداران باید در بین مردم حاضر باشند و به مطالبات قانونی مردم پاسخگو و نسبت به مسائل و آسیب‌های اجتماعی ناشی از کرونا حساس باشند.