مجمع مشورتی نظام مسائل کشور؛<br>استان ، شهرستان و کشور( ۱ )
مجمع مشورتی نظام مسائل کشور؛<br>استان ، شهرستان و کشور( ۱ )
مجمع مشورتی نظام مسائل کشور به منظور شناسایی ظرفیت ها ، برشمردن چالشها و مشکلات کشور ، ارائه راهکارها جهت برون رفت از مشکلات موجود با نگاه انقلابی تشکیل شده است.

🔺در نیمه دوم اسفند ماه سال گذشته آقای روح الله بوربوری به عنوان دبیر مجمع نظام مسائل شهرستان معرفی شده و مشغول به کار شدند.
🔹«روح‌الله بوربور» با حکم حمزه عباس باقری، دبیر مجمع مشورتی نظام مسائل شهرستان‌های استان تهران به عنوان دبیر مجمع مشورتی نظام مسائل شهرستان دماوند منصوب و معارفه شد.
🔹در مراسم معارفه، طاهرخانی فرماندار شهرستان دماوند، عباس باقری دبیر مجمع مشورتی نظام مسائل استان تهران، امیرحسین علیجانی مشاور دبیر کل مجمع مشورتی نظام مسائل کشور، دانش‌آموز معاون سیاسی و انتظامی فرماندار دماوند، رضایی‌مهر معاون عمرانی فرماندار شهرستان دماوند، حسین‌پور سرپرست بخشداری دماوند، امیری بخشدار رودهن و … حضور داشتند. / (۱۴۰۱/۱۲/۱۸ )

🔅مقام معظم رهبری در بخشی از بیانیه گام دوم انقلاب:
#مطالبه عمومی از شما جوانان آن است که این راه را با احساس مسئولیت بیشتر و همچنین یک جهاد در پیش گیرید#

💠مجمع مشورتی نظام مسائل کشور به منظور شناسایی ظرفیت ها ، برشمردن چالشها و مشکلات کشور ، ارائه راهکارها جهت برون رفت از مشکلات موجود با نگاه انقلابی تشکیل شده است.

💠 این مجمع تحت نظارت میدانی مجلس شورای اسلامی تشکیل شده و مسئولیت بررسی میدانی ، تحلیل ،ارزیابی و اولویت بندی مسائل ، مشکلات و ظرفیت‌های کشور استان و شهرستان را به عهده دارد.

💠 فعالیت این مجموعه در قالب ۱۰ محور و کمیسیون تخصصی می باشد که عبارتند از :

🔹آموزشی
🔸صنایع و معادن
🔹اقتصادی
🔸عمرانی
🔹 فرهنگی
🔸 حقوقی
🔹انرژی
🔸 بهداشت
🔹کشاورزی
🔸اجتماعی

💠این مجمع با ساماندهی نخبگان جوان و دانشگاهیان و صاحبنظران و فعالیت کمیسیون های تخصصی در استان‌ها و شهرستان‌ها آغاز شده و یا خواهد شد و از علاقمندان دعوت می‌کند نسبت به مشکلات و زیرساخت ها و ظرفیت های بالقوه و بالفعل استان و شهرستان بپردازند.

💠 روش اجرایی مجمع این طور است که ابتدا توسط مجمع مشورتی نظام شهرستان مباحث و مسائل هر شهرستان شناسایی و پردازش می‌گردد و پس از جمع‌بندی به مجمع استانی ارسال شده و در استان هم پس از جمع آوری مسائل استان به مجمع نظام مسائل کشوری و از آن طریق به کمیسیون ها های تخصصی مجلس شورای اسلامی و دولت ارسال می گردد.

💠در نیمه دوم اسفند ماه سال گذشته آقای روح الله بوربوری به عنوان دبیر مجمع نظام مسائل شهرستان معرفی شده و مشغول به کار شدند.

💠ره آورد در این راستا نظرات و پیشنهادات خود را در اختیار علاقمندان قرار می دهد تا فتح بابی در این زمینه باشد؛
تا انشاءالله با طرح موضوعات و ارایه نظرات بتواند گام کوچکی در زمینه نظام مسائل شهرستان بردارد.