مسئله مبارزه با مواد مخدر نیازمند عزم همگانی و همکاری همه جانبه دستگاه های متولی است
مسئله مبارزه با مواد مخدر نیازمند عزم همگانی و همکاری همه جانبه دستگاه های متولی است
سرپرست فرمانداری دماوند: دانش آموزان مهمترین جامعه هدف برنامه های پیشگیرانه ستاد مبارزه با مواد مخدر هستند.

نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر که با حضور طاهرخانی سرپرست فرمانداری شهرستان دماوند، دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شرق استان تهران و اعضای ستاد در سالن اجتماعات فرمانداری دماوند برگزار شد.

در این نشست سرپرست فرمانداری دماوند با اشاره به استفاده از ظرفیت علمی دانشگاهیان و نخبگان د رجهت آسیب شناسی و ارائه راهکارهای علمی برای پیشگیری از اعتیاد گفت: به اعتقاد تحلیل گران اجتماعی، اعتیاد به مواد مخدر، به عنوان یکی از مسایل پیچیده اجتماعی درعصر حاضر است که زمینه ساز بروز بسیاری از آسیب ها و انحرافات اجتماعی می باشد.

وی ادامه داد: اعتیاد فقط جنبه فردی و شخصی ندارد، بلکه آسیب های اجتماعی محسوب می شود، علاوه بر تهدید سلامت جسم و روان افراد در جنبه های اخلاقی، اجتماعی و اقتصادی جامعه نیز آثار زیانبار و جبران ناپذیری بر جای می گذارد.

طاهر خانی با بیان اینکه مسئله مبارزه با مواد مخدر نیازمند عزم همگانی و همکاری همه جانبه دستگاه های متولی است گفت: فضا را باید برای توزیع کنندگان مواد مخدر نا امن کرد و مدارس، محله ها از کانون های اصلی اجرای برنامه های پیشگیرانه ستاد مبارزه با مواد مخدرند و دانش آموزان مهمترین جامعه هدف برنامه های پیشگیرانه ستاد مبارزه با مواد مخدر هستند.