مسجد می تواند کانون حل مشکلات فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی مردم باشد
مسجد می تواند کانون حل مشکلات فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی مردم باشد
امام جمعه شهرستان دماوند: تیم مذاکره کننده ایران در مسئله انرژی هسته ای بادقت منافع ملی ما را مد نظر دارد و مرعوب جوسازی رسانه ای غرب نمی شود

💠حجت الاسلام فتاح دماوندی در خطبه های نماز جمعه:
💢۳۱ مرداد روز جهانی مسجد، سالروز به آتش کشیدن مسجد الاقصی، قبله اول مسلمین توسط صهیونیست ها در سال ۱۳۴۸ شمسی است.

💢مسجد محل تربیت خانواده ها و نسل هاست، خانواده مسجدی از معارف و پرورش الهی بهره بیشتری می برد.

💢متولیان مساجد باید زمینه را برای حضور پرشور کودکان، نوجوانان، جوانان و بانوان در مسجد فراهم کنند و جذابیت های متناسب با مسجد را ایجاد کنند.

💢مسجد می تواند کانون حل مشکلات فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی مردم باشد و ائمه محترم جماعات باید برای ارتقاء سطح خدمات مساجد برنامه‌ریزی کنند.

💢مساجد پشتوانه انقلاب اسلامی و نقطه آغاز آن بودند و باید برای حفظ انقلاب و پیش برد اهداف آن برنامه داشته باشند.

💢مساجد واهالی آن سرمایه انسانی نمازهای جمعه هستند، کسی که در نماز جماعت شرکت می کند به نماز جمعه اهمیت بیشتری می دهد، چون  ارزش نماز جمعه را میداند.

💢مردم همیشه پشتیبان مسجد بوده اند،  مساجد باید با مساعدت مالی و حمایت مردم اداره شود، چنانچه از صدر اسلام تاکنون چنین بوده است.

💢وقف برای تامین هزینه های مسجد و قرار دادن قسمتی از ثلث در وصیتنامه ها برای پشتیبانی، عمران و آبادی مسجد از سنتهای پر ثواب ماست.

💢مساجد سنگر ها و پایگاه های اسلام هستند، دشمنان اسلام برنامه‌ریزی می‌کنند تا مساجد خالی و خلوت شوند،  باید با حضور خود در مساجد و جماعت دشمن را ناامید کنیم.

💢شهدای عزیز انقلاب، دفاع مقدس و مدافع حرم از مساجد برخاستند و در مسجد تربیت شدند، مسجد باید شهید پرور و انقلابی باشد.

💢پزشکان، مهندسان، مخترعان و متخصصان متعهد، دلسوز ، مردمی، خدمتگزار و ایثارگر در همین مساجد درس فداکاری و کار بی منت برای مردم را آموختند.

💢کسبه با انصاف، خیر، سرمایه داران و کار آفرینان متدین و نیک اندیش ما از همین مساجد تاثیر گرفتند و اهل خیر شدند.

💢از تلاش ها، خدمات و زحمات ائمه جماعت مساجد شهرستان دماوند و نیز هیئت‌های امنا و فعالان مساجد از جمله پایگاه های بسیج و کانون های فرهنگی مساجد تشکر می کنم.

💢حمله به سلمان رشدی زنگ خطری برای عاملان ترور سردار شهید سلیمانی است که روز انتقام دور نیست، بلکه انشالله نزدیک است.

💢حمله به سلمان رشدی نشانگر این است که حرف مرجع تقلید و فتوای او بر زمین نخواهد ماند، حتی اگر سالهای زیادی از آن گذشته باشد.

💢حمله به سلمان رشدی نشانگر وجود غیرت دینی و تعصب اسلامی مقدس و حساسیت به احکام اسلام است که به حمدالله در مسلمین وجود دارد.

💢همه ما وظیفه داریم که از حقانیت اسلام و قرآن و اهل بیت دفاع کنیم و اجازه توهین به مقدسات اسلامی را به هیچکس ندهیم.

💢ما برای همه پیامبران و ادیان الهی احترام قائل هستیم و توهین به مقدسات اختلاف افکنی را جرم و حرام میدانیم و در این رابطه تابع ولایت فقیه و مرجع تقلید هستیم.

💢تیم مذاکره کننده ایران در مسئله انرژی هسته ای بادقت منافع ملی ما را مد نظر دارد و مرعوب جوسازی رسانه ای غرب نمی شود.

💢غرب می‌خواهد امتیاز کمی بدهد و امتیاز های بزرگ بگیرد، اما با به چیزی کمتر از رفع تحریم های ظالمانه و تضمین کتبی مربوطه راضی نخواهیم شد.

💢دولت سیزدهم مذاکرات هسته‌ای را به آب  و نان مردم گره نزده است، اما تمام تلاش خود را برای به ثمر رسیدن مذاکرات انجام خواهد داد.

💢صبر و نجابت ملت ایران را در این جنگ اقتصادی و تحمل سختی ها می ستاییم از مردم بابت شکیبایی و ایستادگی و مقاومت تشکر می کنیم.