مشکلات روستاهای گلاهک، مهرآباد و چناران از توابع بخش رودهن بررسی شد
مشکلات روستاهای گلاهک، مهرآباد و چناران از توابع بخش رودهن بررسی شد
طاهرخانی: مطالبات بر زمین مانده اهالی شریف روستای مهرآباد یکی پس از دیگری در حال محقق شدن است / مشکلات دامداران روستای چناران پیگیری خواهد شد

️به گزارش روابط‌ عمومی فرمانداری شهرستان دماوند؛ رضا طاهرخانی فرماندار شهرستان دماوند به همراه سید احمد رسولی‌ نژاد، نماینده مردم شریف شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی، رضایی مهر معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری ،امیری، بخشدار رودهن، رضاهاشمی، رئیس شورای اسلامی شهرستان دماوند و جمعی از مسئولان، با حضور در روستاهای گلاهک، چناران و مهرآباد به بررسی مشکلات این روستاها پرداختند.

▪️بررسی مشکلات روستای گلاهک

در این نشست پس از بیان مشکلات روستای گلاهک توسط دهیار این روستا، مسئولان شهرستان دماوند به بررسی موضوعات پرداختند.

از جمله مشکلات مطرح شده در این بازدید می‌توان به، عدم صدور اسناد، مشکلات مربوط انشعابات غیر مجاز آب، آنتن دهی همراه اول بود که توسط مسئولین مورد بررسی و پیگیری قرار گرفت.

لازم به ذکر است مشکلات آب شرب و طرح هادی این روستا با پیگیری مسئولان شهرستان دماوند رفع گردید.

▪️بررسی مشکلات روستای مهرآباد

در این نشست پس از بیان مشکلات روستای مهراباد توسط ریاست شورا، مسئولان شهرستان دماوند به بررسی موضوعات پرداختند.

عمده مشکلات مطرح شده شامل مشکلات حریم روستا ، بهسازی راه روستایی ، احداث تقاطع غیر همسطح در ورودی خیابان فرشتگان که توسط مسئولین مورد بررسی قرار گرفت.

🔸طاهرخانی: مطالبات بر زمین مانده اهالی شریف روستای مهرآباد یکی پس از دیگری در حال محقق شدن است

رضا طاهرخانی در جلسه بررسی مشکلات روستای مهرآباد با اشاره به اینکه دیدارهای چهره به چهره گامی موثر در حل مشکلات مردم است افزود: پیگیری مطالبات مردم به صورت چهره به چهره از جمله اولویت‌های دولت مردمی سیزدهم است.

فرماندار شهرستان دماوند گفت: با تلاش شبانه روزی مسئولان شهرستان دماوند مطالبات بر زمین مانده اهالی شریف روستای مهرآباد یکی پس از دیگری درحال محقق شدن است.

وی ادامه داد: با پیگیری های انجام شده توسط مسئولان شهرستان و حمایت های سید احمد رسولی نژاد نماینده مردم شریف شهرستانهای دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی عملیات احداث سیستم تصفیه فاضلاب مسکن مهر مهرآباد که یکی از مطالبات به حق و برجای مانده مردم این منطقه در طی ۸ سال گذشته بود، آغاز شده و به حول قوه الهی پیشرفت بسیار خوبی داشته است.

فرماندار شهرستان دماوند گفت: مشکل روشنایی معابر  روستا نیز با پیگری های انجام شده رفع شد و بهسازی و آسفالت بخشی از کوچه ها و معابر مسکن مهر مهرآباد انجام شده و بخشی دیگر نیز انجام خواهد شد.
وی ادامه داد: مدرسه خیر ساز مهرآفرین روستای مهراباد نیز با حمایت مسئولین و مشارکت خیر محترم با اعتباری بالغ بر ۱۳ میلیارد تومان به مدت یک سال انجام و مورد بهره برداری قرار گرفت.

رضا طاهرخانی در پایان با اشاره به لزوم ارتقای خدمات درمانی در مهرآباد گفت: با پیگیری های انجام شده، مجوز احداث مرکز جامع سلامت در روستای مهرآباد از مراجع ذیربط اخذ شده است و با همکاری شورا و دهیاری روستا در صورت واگذاری زمین عملیات احداث آن آغاز خواهد شد.

▪️ بررسی مشکلات روستای چناران

در این نشست پس از بیان مشکلات روستای چناران توسط ریاست شورا، مسئولان شهرستان دماوند به بررسی موضوعات پرداختند.

عمده مشکلات مطرح شده شامل مشکلات دامداران، تعیین مرز زمین های مستثنیات و ملی، لایروبی قنات و مسکن جوانان بود که توسط مسئولین مورد بررسی قرار گرفت.

🔸طاهر خانی: مشکلات دامداران روستای چناران پیگیری خواهد شد/ در دولت مردمی شیب خدمت مسئولین به سمت مردم قرار گیرد و قانون نیز خط قرمز مدیران باشد

رضا طاهر خانی فرماندار این شهرستان در جلسه بررسی مشکلات روستای چناران با اشاره به مطالبه دامداران و کشاورزان این روستا گفت: یکی از مطالبات برجای مانده مردم این روستا ایجاد مجتمع های دامداری و همچنین حمایت از آنها در جهت تولید است که در این راستا جلساتی با مدیران استانی جهاد کشاورزی و منابع طبیعی به قید فوریت برگزار خواهد شد.

طاهرخانی گفت: همه مدیرانی که در دولت مردمی سیزدهم در هر مسندی حضور دارند، باید از میزها فاصله گرفته و با حضور در بین مردم به حل مشکلات بپردازند و شیب خدمت مسیولین در دولت مردمی باید به سمت مردم قرار گیرد و در عین حال قانون نیز خط قرمز مدیران باشد.

وی با اشاره به خروجی بسیار خوب بازدیدهای روستایی در طی چند ماه گذشته افزود: با پیگیری مسئولان شهرستان مشکلات مطروحه در دور قبل بازدید روستایی در روستاهای شهرستان رفع شده است.
طاهر خانی در پایان گفت: در مورد مسکن جوانان روستای چناران نیز پیگیری های لازم از مدیران استانی مسکن و شهرسازی انجام خواهد شد.