مشکل متروی تهران-پردیس رفع شد
مشکل متروی تهران-پردیس رفع شد
فرماندار شهرستان پردیس با اشاره به نواقص موجود در سطح شهرستان گفت: شهرک ازون تپه یکی از پر مسئله‌ترین نقاط شهرستان و نامناسب برای زندگی مردم بود که با همکاری بنیاد مستضعفان مردم این منطقه به زودی مالک اراضی خواهند شد.

عبدالعظیم رضایی فرماندار شهرستان پردیس عصر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه سال جاری به دلیل بحران کرونا یکی از سخت‌ترین سال‌های بعد از انقلاب بود، اظهار کرد: نواقص بسیار زیادی در سطح شهرستان وجود دارد که یکی از اولویت‌های اساسی ما بحث راه اندازی بیمارستان خیریه انصار الغدیر بود و برای اینکه به تفاهم درستی برسیم جلساتی با حضور وارثان، وزارت بهداشت و درمان و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار و شرایط و مسائلی که طرفین داشتند بررسی شد. 

واگذاری بیمارستان الغدیر به دانشگاه شهید بهشتی 

وی با اشاره به پیگیری‌های انجام گرفته، گفت: برخی کارشکنی‌هایی را مشاهده کردیم اما طی ماه اخیر با تلاش‌های انجام شده بیمارستان الغدیر با ۲ سال تأخیر به دانشگاه تحویل داده شد. 

فرماندار شهرستان پردیس ادامه داد: به دنبال تخصیص بودجه برای راه‌اندازی بیمارستان هستیم و از طریق استانداری، وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی برای تجهیز درمانگاه و اروژانس و در فاز بعدی برای راه‌اندازی بیمارستان اقدام خواهیم کرد.

رضایی اضافه کرد: متروی تهران- پردیس از مطالبات مهم مردم این منطقه بوده که مصوبه هیأت دولت برای اجرای این پروژه عظیم صادر شد و بحث محیط زیست مراحل نهایی خود را می‌گذراند و رئیس سازمان محیط زیست دستور قاطعی در این خصوص  صادر و در صدد دریافت مجوز نهایی مترو و آرامستان هستیم. 

ساخت ۲۰ اداره با اعتبار ۲۹۱ میلیارد تومان در پردیس

وی بیان کرد: حدود ۲۰ واحد از ادارات شهرستان پردیس مستأجر هستند و تملک ساختمانی را برای ارائه خدمات ندارند و برخی از این ادارات که زمینی در اختیار داشتند نیز اعتبار لازم و یا مجوز ساخت نداشتند.

فرماندار پردیس افزود: در همین راستا پیگیری‌های بسیاری در سال گذشته انجام شد تا امکان تأمین بودجه از سوی شرکت عمران محقق شود و با مصوبه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان تهران تهاتری انجام گرفت.

رضایی با بیان اینکه تفاهم‌نامه با شرکت عمران، معاون عمرانی استانداری و رئیس سازمان برنامه و بودجه استان تهران منعقد شد، تصریح کرد: برنامه‌ریزی برای ساخت ۲۰ اداره توسط شرکت عمران انجام شد تا زمین‌های ادارات به شرکت عمران واگذار شود و در مقابل شرکت عمران اقدام به ساخت ساختمان اداری کند. 

وی با بیان اینکه مکان ساخت ادارات در فازهای ۱۱ و ۸ و تعدادی نیز در فاز ۴ در نظر گرفته شده، گفت: برای ساخت ۲۰ ساختمان ادارات پردیس حدود ۲۹۱ میلیارد تومان بودجه برآورد شده و این فرصت خوبی برای رفع نگرانی‌ها برای محل نامناسب ادرات و سردرگمی ارباب رجوع بوده است.

واگذاری اسناد ازون تپه به ساکنان

فرماندار پردیس بیان کرد: برای بازآفرینی شهری، چند نقطه مشکل‌دار در سطح شهرستان داریم که شهرک امام خمینی(ره) از این نوع محلات است که امکان ساماندهی برای ساکنان وجود ندارد و باید جابه‌جا شوند و پیشنهادهای خوبی در این خصوص به ساکنان داده شده است.

رضایی اضافه کرد: شهرک ازون تپه یکی از پر مسئله‌ترین نقاط شهرستان از نظر ناکارآمدی بافت و نامناسب بودن محیط برای زندگی مردم بود که با همکاری بنیاد مستضعفان اقدامات خوبی برای ساکنان انجام شده و مردم این منطقه به زودی مالک اراضی خواهند شد و قیمت بسیار خوبی به آن‌ها پیشنهاد شده، بنیاد این تحویل را نهایی کرده و به زودی در دفترخانه اسناد به ساکنان واگذار می‌شود.

ارتقاء دو روستا به شهر و تأسیس بخش مرکزی در پردیس

وی تصریح کرد: دو شهر جدید به همراه ارتقای روستاها به شهر همچنین ایجاد بخش مرکزی طی یکسال در کشور کم‌سابقه است که جای تقدیر دارد، روستاهای خسروآباد و سعیدآباد به شهر ارتقاء یافته و روستاهای بخش مرکزی نیز با روستاهای کرشت باغمش، اصطلک، اصفجان و هیزم دره (خانلرآباد) به بخش مرکزی شهرستان تبدیل شدند.

فرماندار پردیس در پایان بیان کرد: توزیع اقلام تنظیم بازار پیگیری و به افراد واجدالشرایط واگذار شده است و ۷ نقطه برای توزیع میوه تنظیم بازار پیش‌بینی شده و هم اکنون در حال توزیع هستند.