ممنوعیت برپایی مراسم زیارت اهل قبور در آخرین پنجشنبه سال در شهرستان دماوند
ممنوعیت برپایی مراسم زیارت اهل قبور در آخرین پنجشنبه سال در شهرستان دماوند
مراسم‌ زیارت اهل قبور در پنجشنبه و جمعه پایانی سال و روز تحویل سال نو در کلیه آرامستانها و امامزاده های سطح شهرستان دماوند ممنوع است.

ابوالفضل حلیم زمهریر، معاون فرماندار شهرستان دماوند اظهار کرد :با توجه به دستورالعمل ستاد مدیریت بیماری کرونا شهرستان دماوند، به منظور حفظ سلامتی شهروندان و پیشگیری از انتشار ویروس منحوس کرونا، مراسم‌ زیارت اهل قبور در پنجشنبه و جمعه پایانی سال و روز تحویل سال نو در کلیه آرامستانها و امامزاده های سطح شهرستان دماوند ممنوع است.
به این منظور در روزهای مذکور شهرداری‌ها، هیئت‌امنای آرامستان‌ها و دهیاران باید نسبت به بستن درب ورودی تمامی آرامستان‌های شهرستان اقدام کنند.
همچنین با توجه به شرایط شکننده کرونایی و به منظور پیشگیری از گسترش شیوع ویروس کرونا، در راستای حفظ سلامتی شهروندان در ایام تعطیلات نوروز، از ۲۸ اسفندماه ۹۹ لغایت ۱۵ فروردین ۱۴۰۰، تمامی اماکن و مراکز گردشگری و تفریحی عمومی و خصوصی شهرستان از جمله مجموعه گردشگری چشمه اعلاء و کلیه مراکز بوم‌گردی تعطیل بوده و اداره میراث فرهنگی و گردشگری، شهرداری‌ها و بخشداری ها بر اجرای دقیق این ممنوعیت نظارت مستمر خواهند داشت.