نشست تکریم معلم شهید «علیجانی» در دماوند برگزار شد / رونمایی از ششمین چاپ کتاب «مجنون در جزیره»
نشست تکریم معلم شهید «علیجانی» در دماوند برگزار شد / رونمایی از ششمین چاپ کتاب «مجنون در جزیره»
نشست تکریم شخصیت علمی و فرهنگی معلم شهید «محمدرضا علیجانی» مشاور عالی رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور در دماوند برگزار شد.

عصر پنج شنبه نشست تکریم شخصیت علمی و فرهنگی معلم شهید «محمدرضا علیجانی» در سالن جلسات فرهنگسرای کوثر شهر دماوند برگزار شد.

بر اساس این گزارش در این نشست، دستاوردهای کتاب مجنون به جزیره که به قلم «مهرداد علیجانی» به چاپ ششم رسیده است، مورد تبیین قرار گرفت و از چاپ ششم این کتاب رونمایی شد.

در این نشست حجت الاسلام کاظم فتاح دماوندی امام جمعه شهر ستان دماوند با بیان اینکه بصیرت با چشم دل و روح و جان است که از فطرت پاک نشأت خواهد گرفت افزود: آنچه که شهدا به آن اذعان داشته اند دفاع از نظام اسلامی است.

وی عنوان داشت: توحید یعنی حاکمیت اسلام که در این کشور شاهد آن در جامعه هستیم، مجاهدت و دفاع ایثار جان به خطر انداختن خودشان برای حفظ دیگران است.

امام جمعه دماوند بیان داشت: شهدا کار حسینی کردند و ما باید کار حسینی کنیم، شهید علیجانی هم، عمل کرد و هم جرأت به عمل داشت شهید کار حسینی کرد مسئولانی که بودجه و امکانات در دست دارند برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اقدام عملی داشته باشند.

درادامه حجت الاسلام آقایی اظهار داشت: شهید علیجانی در عملیات خیبر به درجه رفیع شهادت نائل شدند، عملیات خیبر اولین عملیات آبی و خاکی ما بوده که در این عملیات شرایط دفاع مقدس به شکل دیگری رقم زده شد.

حجت الاسلام آقایی با بیان اینکه در این عملیات رزمندگان پل ۱۳ کیلومتری را مورد هدف قرار داده بودند گفت: این عملیات در جهان بی نظیر بوده که در ۴۸ ساعت یک میلیون و ۶۰۰ هزار خمپاره به این مکان اصابت کرد.

وی با اشاره به اینکه طی این عملیات از سلاح شیمیایی استفاده شده بود عنوان داشت: در این عملیات شهدای زیادی ازجمله شهید همت حضور داشت که موج عظیمی ایجاد شد.

گفتنی است که در این نشست، علاوه بر خانواده معظم شهید علیجانی، منوچهر محمدی، عضو هیئت علمی دانشگاه تهران و معاون سابق وزیر امور خارجه، مشاور عالی رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور، امام جمعه شهرستان دماوند، رئیس پژوهشگاه امام سجاد (ع) سپاه، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دماوند، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی دماوند، مسئول انتشارات فرشتگان فردا و جمعی از فرهیختگان و شخصیت‌های فرهنگی حضور داشتند.