نشست شورای اداری شهرستان دماوند با حضور نماینده ویژه رئیس جمهور
نشست شورای اداری شهرستان دماوند با حضور نماینده ویژه رئیس جمهور
حجت الاسلام فتاح دماوندی: تامین آب و برق پایدار برای ۵۰ سال آینده شهرستان دماوند از دیگر مطالبات مردم از دولت و وزارت است

جلسه شورای اداری شهرستان دماوند با حضور علی اکبر محرابیان وزیر نیرو و نماینده ویژه رئیس جمهور برگزار شد.

در این نشست طاهر خانی سرپرست فرمانداری شهرستان دماوند، حجت الاسلام فتاح دماوندی، امام جمعه شهرستان دماوند،رسولی نژاد نماینده دماوند و فیروزکوه، حجت الاسلام حسینی، امام جمعه رودهن، حجت الاسلام میر شریفی، امام جمعه آبسرد، بخشداران رودهن و مرکزی، فرماندهان نظامی و انتظامی و رؤسای ادارات شهرستان حضور داشتند.

🔺اقتصاد دماوند با تولید دانش بنیان و بخش‌های کشاورزی و صنعتی تقویت خواهد شد/ تامین آب و برق پایدار برای ۵۰ سال آینده شهرستان دماوند از مطالبات مردم است/شهرستان دماوند از بیمارستان تامین اجتماعی و درمانگاه پلی کلینیک محروم است

💠حجت‌الاسلام فتاح دماوندی امام جمعه شهرستان دماوند:

❇️شهرستان دماوند از بیمارستان تامین اجتماعی یا درمانگاه پلی کلینیک محروم است.

❇️در شهر آبسرد دچار بحران آب آشامیدنی و کشاورزی و مشکل فاضلاب هستیم که نیاز است رسیدگی شود.

❇️در شهر رودهن نیز در زیرساخت‌های ورزشی، آموزشی، بهداشتی، درمانی و مذهبی دچار کمبودهای جدی هستیم که باید مورد توجه جدی رئیس جمهور قرار گیرد.

❇️یکی از مطالبات ما از ریاست جمهوری این است که در شهرهای کیلان، آبعلی، آبسرد، رودهن و دماوند همچنین روستاهای بزرگ برای مردم اصیل و بومی هر شهر زمین‌ها و مسکن‌هایی در نظر گرفته شود تا اهالی در شهر خود مسکن داشته باشند و جوانان از شهر به روستاها بازگردند و مهاجرت از شهرها به روستاهای بزرگ شکل بگیرد.

❇️باید به مشکلات کشاورزان، باغداران، زنبورداران و دامداران به صورت ویژه توجه شود، در تولید سیب و عسل در کشور از شهرستان‌هایی هستیم که حرف اول را می‌زنیم اما زنبوردارن و باغداران ما با مشکلات خاصی روبرو هستند که باید موردتوجه قرار گیرند.

❇️برای توسعه مصلی نماز جمعه دماوند که مسجد جامع با قدمت هزار ساله است در طرح ساماندهی مزار ۵ شهید گمنام مدفون در کنار مسجد نیاز به طرح و بودجه داریم.

❇️ساخت خانه‌های عالم شهری و روستایی همچنین تکمیل مساجد و حسینیه‌های نیمه کاره به عنوان زیرسخت‌های مذهبی شهرستان نیز باید مورد توجه ریاست جمهور قرار گیرد.

❇️تامین آب و برق پایدار برای ۵۰ سال آینده شهرستان دماوند از دیگر مطالبات مردم از دولت و وزارت است.

❇️دماوند گوشواره تفریحی، گردشگری و امنیتی تهران بزرگ است لذا باید زیرساخت‌های راه و پارک‌های بزرگ بحران برای مواقع لزوم در بلایای طبیعی احتمالی با جدیت و اختصاص بودجه از سوی دولت تامین شوند.

❇️ادارات فرهنگی برای ترویج فرهنگ اسلامی ایرانی نیاز به بودجه دارند، اقتصاد دماوند نیز با تولید دانش بنیان و بخش‌های کشاورزی و صنعتی تقویت خواهد شد بنابراین دولت برنامه حمایتی از تولید کنندگان ارائه دهد.

🔺سرپرست فرمانداری شهرستان دماوند: نرخ بیکاری در شهرستان دماوند در حد مطلوب می باشد /تکمیل زیر ساخت های بیمارستان سوم شعبان یکی از مطالبات جدی مردم شهرستان دماوند است

رضا طاهرخانی سرپرست فرمانداری این شهرستان در جلسه شورای اداری با اشاره به راه اندازی و احیای کارخانجات صنعتی در شهرستان دماوند گفت: با پیگیری های انجام شده و نشستهای متعدد با صاحبان واحد های صنعتی و تولیدی در شهرستان در راستای رفع موانع تولید و با راه اندازی کارخانجات صنعتی و تولیدی میزان امار بیکاری در شهرستان دماوند بسیار کم است و شهرستان در زمینه اشتغالزایی در حد مطلوب می باشد چه بسا در بعضی از واحد های تولیدی نیاز مبرم به نیروی کار در شهرستان دماوند وجود دارد.

وی ادامه داد: امید است با راه اندازی و بهره برداری تمامی واحد های مستقر در شهرکهای صنعتی شهرستان دماوند نرخ بیکاری در این شهرستان به صفر برسد و حتی با کمبود نیروی کار نیز در شهرستان روبرو باشیم.

طاهرخانی با تاکید بر لزوم افزایش زیرساخت ها و تقویت بیمارستان سوم شعبان شهرستان دماوند گفت: در حوزه شرق استان تهران، بیمارستان سوم شعبان تنها بیمارستانی است که به شهرستانهای همجوار نیز خدمات درمانی و اورژانسی ارائه می دهد و همچنین با توجه به قرار گیری دو محور مواصلاتی به سه استان در شهرستان دماوند و همچنین تردد بسیار زیاد خودروها به خصوص در ایام تعطیل گاها شاهد حوادث منجر به جرح و یا فوت در این محور ها هستیم که کلیه خدمات درمانی ناشی از ان باید در بیمارستان سوم شعبان ارائه گردد و علاوه بر آن نیاز های درمانی و پزشکی مردم شهرستان دماوند را نیز باید پاسخ دهد که در این راستا نیازمند تقویت زیرساختها و افزایش تعداد تختهای بستری در این بیمارستان هستیم که امیدواریم با نگاه ویژه این مشکلات مرتفع شود.

وی در پایان تصریح کرد: در حال حاضر این بیمارستان دارای ۶۴ تختخواب است که با اضافه کردن ۲۵ تخت‌خواب دیگر با همه تجهیزات و امکانات پزشکی قادر خواهد بود خدمات درمانی مطلوب به مردم ارائه کند.

طاهرخانی در جلسه شورای اداری شهرستان با اشاره به ظرفیت های بسیار بالای شهرستان در حوزه گفت: شهرستان دماوند در حوزه ورزش از پتانسیل های مطلوبی برخودار است و مدال آورانی در سطح کشوری و بین‌المللی نیز دارد و شهرستان دماوند در این حوزه نیاز به توجه ویژه ای دارد.

وی افزود: با توجه به واگذاری فضاهای ورزشی به بخش خصوصی و در پی آن تعطیلی دو ساله مجموعه های ورزشی شهرستان به دلیل شیوع ویروس کرونا، برخی از فضاهای ورزشی شهرستان مستهلک شده، که برای احیای مجدد این اماکن،نیاز به توجه ویژه ای می باشد.

سرپرست فرمانداری شهرستان دماوند گفت: تکمیل استادیوم زمین چمن تختی در شهر دماوند یکی از مطالبات بر جای مانده مردم در گذشته است که برای تکمیل آن، نیاز به اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان است.