هفته قوه قضائیه ؛ تشکر و تقدیر و پیگیری مطالبات
هفته قوه قضائیه ؛ تشکر و تقدیر و پیگیری مطالبات
ما ضمن تشکر از آقای تقی زاده دادستان محترم، منتظر اقدامات اجرائی در رابطه با پاسخگو بودن اداره ثبت اسناد از لحاظ ایجاد «میز خدمت و پاسخگویی» تعیین و تکلیف مشاوران املاک که رو به افزایش است و سازوکار اجرائی و نظارتی شوراها به ویژه شوراهای روستایی هستیم.

اول تا هفتم تیرماه هر سال ، هفته قوه قضائیه نامگذاری شده است. به سهم خود به قضات، کارکنان و مسئولان این نهاد در شهرستان تبریک می گوئیم وتوفیق کارکنان صادق و امین این نهاد را از خداوند منان خواستاریم.
شکی نیست که نهاد قضائی از جمله اداراتی است که قاعدتاً یکی از دو نفر شاکی و مشتکی (شکایت کننده و شکایت شونده) ناراضی است، لذا نیمی از کسانی که به این اداره مراجعه می کنند، اگر انصاف را رعایت نکنند، ناراضیند.

🔸از طرفی در این اداره و شعبات آن قضات و کارکنان پاکدامنی هستند که به امور مردم رسیدگی می کنند و یا قضاوت منصفانه و برخورد کریمانه خاطره خوش برای مردم به ارمغان می آورند و اگر احیاناً مردم با قضاوت های دور از عدالت و یا برخوردهای نامناسب مواجه می شوند، حساب آن را برای نظام می نویسند.

🔸از این رو امیدواریم که با گذاشتن واحد پاسخگویی حقوقی و راهنمایی مردم و آشنا کردن به حقوق آنان و اجرای سامانه های الکترونیکی برای مراجعه غیراداری یا درخواست سوء پیشینه و … . اجرای سند تحول قضائی گام مهمی در اجرای عدالت قضائی برداشته شود.

🔸آقای تقی زاده دادستان محترم از بدو ورود و در حین انجام وظایف، اقدامات خوبی را در زمینه زمین خواری، برخورد” با اعضاء شوراهایی که تخلف داشتند” و یا “هشدار به اعضاء شوراهایی که هم عضو شورا هستند و هم مشاور املاک” و یا تعداد زیادی بنگاه های املاک که زمینه شدید زمین خواری را پدید می آورند (و دماوند از گرمابسرد تا مشاء و از جورد تا روستاهای پشت کوه را اشباع کرده اند،) انجام دادندو امیدواری زیادی را برای مردم بوجود آورد که ان شاء ا… زمینه های فساد و زمین خواری برچیده شود.

🔸با آمدن آیت ا… رئیسی و دستورات ایشان این امیدواری دو چندان گردید.همچنین اقدام رئیس سابق ثبت اسناد در برخورد با دلالان و حواشی آن در اداره ثبت و حضور سه روز قبل حجت الاسلام درویشیان رئیس بازرسی کل کشور از دادگستری واداره ثبت واسناد در راستای حمایت از تولید و سرمایه گذاری و جلوگیری از تصرفات و زمین خواری ها نیز بر حساسیت این موضوع افزوده است.

🔸ما ضمن تشکر از آقای تقی زاده دادستان محترم، منتظر اقدامات اجرائی در رابطه با پاسخگو بودن اداره ثبت اسناد از لحاظ ایجاد «میز خدمت و پاسخگویی» تعیین و تکلیف مشاوران املاک که رو به افزایش است و سازوکار اجرائی و نظارتی شوراها به ویژه شوراهای روستایی هستیم.