واکسیناسیون عمومی با واکسن ایرانی
واکسیناسیون عمومی با واکسن ایرانی
دریافت واکسن توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی بازتاب زیادی درجهان داشته است. ایران اولین کشور اسلامی است که واکسن بومی تولید می کند و رهبرانقلاب اولین رهبر اسلامی است که واکسن بومی را دریافت می کند. این‌نماد اعتماد به فرزندان وطن و عزت و اقتدار ملی است...

واکسن‌های ایرانی که درحال انجام فازهای مختلف تولید و تست هستند عبارتند از:

⚪️ ۱- واکسن مشترک مؤسسه انستیتو پاستور و مؤسسه فینلای کوبا (واکسن سوبرانا)

⚪️ ۲- واکسن مؤسسه شفا فارمد (واکسن کوو برکت)؛ این واکسن در شرکت شفا فارمد وابسته به‌گروه دارویی برکت ستاد اجرایی فرمان امام(ره) تولیدشده است که اکنون و پس از طی مراحل مختلف آماده ارائه برای واکسیناسیون عمومی از همین ماه(تیرماه) است.

⚪️ ۳- واکسن مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی (واکسن کوو پارس)

⚪️ ۴- واکسن مؤسسه میلاد دارو نور (واکسن فخراواک)

⚪️ ۵- واکسن ساخت شرکت تحقیقاتی و تولیدی سیناژن

⚪️ چند نکته گفتنی :

اول- تولید واکسن ایرانی نمونه و الگوی گفتمان «ما می‌توانیم» است. با تولید انبوه واکسن برکت و انواع دیگر واکسن‌های ملی، مردم ما معنای واقعی خنثی‌سازی تحریم را مشاهده کرده و لمس می‌کنند. انشاالله به‌زودی خواهیم دید که تحریم واکسن و تعلل در فروش واکسن و جلوگیری از آن توسط آمریکای خبیث هیچ تاثیر در سلامت‌بخشی به‌جامعه نخواهد داشت و مردم صبور ایران علاوه بر مصونیت‌یابی در برابر کرونا، تولیدات خود را به‌دنیا صادر خواهند کرد.

دوم- ایران از دو دهه گذشته در زمینه ساخت واکسن سابقه داشته و اکنون و در این مسیر جزو اولین کشورهای دنیا است که سابقه درخشانی در این عرصه داشته و با تولید انواع واکسن‌های ضدکرونایی جزو ۶کشور اول دنیا قرار خواهد گرفت.

سوم- دریافت واکسن توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی بازتاب زیادی درجهان داشته است.ایران اولین کشور اسلامی است که واکسن بومی تولید می کند و رهبرانقلاب اولین رهبر اسلامی است که واکسن بومی را دریافت می کند.
این‌نماد اعتماد به فرزندان وطن و عزت و اقتدار ملی است.
که باید قدر دانسته شود و باافراط و تفریط های هیجانی و احساسی آمیخته نشود.

  • نویسنده : تحریریه ره آورد