وقوع سیل در استان تهران جان ۳۶ نفر را گرفت
وقوع سیل در استان تهران جان ۳۶ نفر را گرفت
استاندار تهران: در فیروزکوه ۱۱ نفر، امامزاده داوود ۱۹ نفر، دماوند یک نفر، پردیس ۴ نفر و شمیرانات یک نفر فوت شدند.

استاندار تهران با اشاره به اینکه وقوع سیل در این استان جان ۳۶ نفر را گرفته است، گفت: فیروزکوه ۱۱ نفر، امامزاده داوود ۱۹ نفر، دماوند یک نفر، پردیس ۴ نفر و شمیرانات یک نفر فوت شدند.

محسن منصوری در جمع خبرنگاران ضمن تسلیت به خانواده‌های جان باختگان حادثه سیل و آرزوی سلامت برای مصدومین این حادثه اظهار داشت: دستگاه‌های امدادی و خدماتی حضور پررنگی در روستای مزداران فیروزکوه دارند تا در کمترین زمان بهترین خدمات ارائه شود.

وی ادامه داد: به لحاظ تجهیزات منطقه اشباع شده و به لحاظ نیروی انسانی هم در روستای مزداران بیش از ۱۵۰۰ نفر از دستگاه‌های مختلف شامل هلال احمر، شهرداری‌ها و فرمانداری‌ها در حال خدمات رسانی هستند و کارها به سرعت پیش می‌رود.

استاندار تهران به حضور گسترده مسئولین کشور به ویژه رئیس جمهور در شهرستان فیروزکوه اشاره کرد و گفت: شخص رئیس جمهور در کمتر از ۱۲ ساعت چهار بار از بنده پیگیر وضعیت سیل زدگان بودند که نشان از دغدغه مندی ایشان است که شبانه روز مسائل را دنبال می‌کنند و تمام امکانات دولت بسیج شده تا مشکلات به حداقل برسد.

منصوری در مورد وضعیت امدادرسانی به سیل زدگان در امامزاده داوود بیان کرد: کارهای اولیه و پیدا کردن مفقودین در امامزاده داوود انجام شده و اکنون عملیات لایروبی و خارج کردن گل و لای از امامزاده به اتمام رسیده و مغازه‌ها و رستوران اطراف در حال انجام است و هزار نفر دیروز و امروز در حال خدمات رسانی در این منطقه هستند و اکنون باید وارد فرآیند اصلاح و بازسازی شویم.

وی در مورد تعداد فوتی‌های ناشی از سیل در استان تهران گفت: در فیروزکوه ۱۱ نفر، امامزاده داوود ۱۹ نفر، دماوند یک نفر، پردیس ۴ نفر، شمیرانات یک نفر و در مجموع ۳۶ نفر در استان تهران بر اثر سیل فوت کردند.

استاندار تهران خاطرنشان کرد: چهار نفر مفقودی در فیروزکوه داریم و به صورت غیررسمی طبق اعلام مسافرین دو نفر مفقودی در پردیس اعلام شده که اقدامات برای تعیین تکلیف وضعیت آنها ادامه دارد.