١٠ اقدام راهبردى جناب رئیسى
١٠ اقدام راهبردى جناب رئیسى
جناب آقای رئیسی رئیس جمهور منتخب ! به جهت صيانت از راى همه کسانی كه با اميد به بهبود اوضاع آينده كشور پای صندوق های رای آمدند نكاتى كه بنظرم ميرسد را تقديم می كنم ، اميدوارم مفيد باشد.

جناب آقای رئیسی رئیس جمهور منتخب !
به جهت صیانت از راى همه کسانی که با امید به بهبود اوضاع آینده کشور پای صندوق های رای آمدند نکاتى که بنظرم میرسد را تقدیم می کنم ، امیدوارم مفید باشد.

۱- خودتان و اعضاى کابینه مشکلات کشور را گردن تحریم و دولت هاى قبل نیندازید، زیرا با آگاهى از چنین وضعیتى وارد عرصه انتخابات شدید.

۲- از اعضاى کابینه بخواهید از افتتاح و کلنگ زنى پروژهاى تبلیغاتى اکیدا خوددارى کنند. طرح ها باید مبتنى بر سند آمایش سرزمین، توسعه کشور – استان – شهرستان و متکى بر اسناد و مطالعات علمى باشد.

۳- اصل تفکیک و استقلال قوا را حتما و بطور جدى در سرلوحه کار دولت قراردهید. مبادا به نام رفاقت، هم فکر و هم جهت از نظر سیاسى با سایر قوا شاهد مداخله قواى سه گانه در کار هم باشیم.

۴-مبناى کار دولت را بر عقلانیت، خردجمعى، اخذ مشورت با نخبگان، اجتناب از استبداد راى، پرهیز از توسل به شیوه ها و ابزارهاى تبلیغاتى و شعارگرایی در مدیریت اجرایی را همواره مورد توجه قرار دهید.

۵- دولت خود را از ابتدا پاسخگو قرار دهید و خودتان براى عملى شدن آن پیشقدم شوید. به همکاران دولت مدارا، شرح صدر، تحمل نقد پذیرى را تاکید و از پرسشگرى رسانه ها حمایت کنید.

۶- هرگونه اقدام و وعده توسط دولت بدون روشن بودن منابع مالى و صرفا سفارشى از این و آن را اکیدا ممنوع نمایید.

۷- واگذارى مسئولیت ها را فقط براساس توانایی ها، صلاحیت ها، کارآمدى، تجربه و تخصص و در یک کلام شایسته سالارى انجام دهید و بس.

۸- دولت شما باید چشم بینا و گوش شنوا داشته باشد. بازرسى و نظارت ها را جدى بگیرید و از ابتدا اجازه بروز مفاسد را ندهید و با خاطیان، خودتان قبل از هر کس برخورد کنید.

۹- مردم نجیب و رنجدیده کشورمان از وعده ها، شعارها و بى عملى برخى مسولان خسته و به ستوه آمده اند. به اعضاى دولت خود از بالا ترین تا پایین ترین سطح بفرمایید اختلاف نظرهای کارى خود را به میان مردم نیاورند.

۱۰- همه شایستگان از زنان و مردان و دلسوزان کشور فقط در یک جناح سیاسى نیستند. شما مى توانید نه فقط روش مدیریتى بلکه شرایط فرهنگى، سیاسى و اجتماعى کشور را هم بهتر و بسامان تر کنید.