پنجمین اجلاس ماهانه  اتحادیه‌های صنفی شهرستان دماوند
پنجمین اجلاس ماهانه  اتحادیه‌های صنفی شهرستان دماوند
تاکید بر عدم صدور جواز کسب و تمدید جواز در اراضی کاربری‌ زارعی بنابر دستور دادستان دماوند

پنجمین اجلاس ماهانه روسای اتحادیه‌های صنفی شهرستان دماوند در تالار پذیرایی آسمان جهت رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد.

از مصوبات این اجلاس: رسیدگی به مشکلات صدور جواز اتحادیه‌ها و واحدهای صنفی، تاکید بر عدم صدور جواز کسب و تمدید جواز در اراضی کاربری‌ زراعی با توجه به دستور دادستان دماوند، تعیین بودجه اتحادیه‌ها و اتاق اصناف در اسرع وقت، رسیدگی به شکایات شهروندان و تکریم ارباب رجوع بود.

لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط واحدهای صنفی و جلوگیری تداخل صنفی و پیگیری آن توسط اتحادیه‌های مربوطه و اتاق اصناف از دیگر مواردی بود که در این اجلاس ماهانه عنوان گردید.

آقا جان احمدی رئیس اداره صمت عنوان کرد: حتی اگر ارباب رجوعی تقاضای غیرقانونی دارد وی را قانع کنند تا علت عدم موافقت‌ها را بداند و ناراضی از تشکل صنفی خارج نشود یعنی متقاضی اقناع سازی شود چرا که در این حالت کارغیرقانونی انجام نمی‌شود و متقاضی راضی از اتحادیه خارج می‌شود.

رئیس اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان دماوند در خصوص دستور مقام قضایی در مورد غیرقانونی بودن فعالیت‌ واحدهای مستقر در کاربری‌های کشاورزی، گفت: این دستور قضایی کاملا صحیح و قانونی و لازم الاجرا می‌باشد، اتحادیه‌ها نباید از ابتدا می‌گذاشتند که این واحدها ایجاد شوند و امروز درگیر آن باشند.

وی اضافه کرد: نیاز است که اعمال ماده ۲۷ و ۲۸ قانون نظام صنفی در دستور کار قرار گیرد و ساماندهی کامل انجام و قانونی بودن فعالیت‌ها به روز شود و تمام واحدها به صورت قانونمند فعالیت کنند، همچنین افرادی که به صورت زیرپله‌ای کار می‌کنند و فاقد شناسنامه هستند حتما شناسنامه‌دار شوند تا نظارت بر آنها مقدور باشد.