چرا به رئیسی رای می دهم ؟
چرا به رئیسی رای می دهم ؟
۲۸خرداد یوم القدر انقلاب اسلامی است.یک روز است که می تواند بر سالها زندگی ما تاثیربگذارد.درست مانند انتخابات سال ۹۲ و ۹۶ که اکنون تاثیر آن یک روز را - تلخ و شیرین- در زندگی خود احساس می کنیم.

۲۸خرداد یوم القدر انقلاب اسلامی است.یک روز است که می تواند بر سالها زندگی ما تاثیربگذارد.درست مانند انتخابات سال ۹۲ و ۹۶ که اکنون تاثیر آن یک روز را – تلخ و شیرین- در زندگی خود احساس می کنیم.

🔸این روزها درکنار مشارکت پرشور ، که بسی مهمتر و تعیین کننده تر است؛ سخن از انتخاب اصلح است؛ این یعنی نورُُ علی نور.

✔️در باره انتخاب اصلح چند نکته به نظرم می رسد:

🔸اول- صفر وصدی نمره ندهیم.اینگونه نیست که نامزد اصلح من نمره اش بیست باشد و دیگران صفر! خیر؛ من به کاندیداها معدل فعالیت و میانگین نمرات را می دهم.این میانگین ازنگاه بنده برای کاندیدای منتخبم، می تواند ۱۶باشد و برای کاندیدای شما ۱۴ و ۱۵.ما باید این نگاه را ترویج کنیم.

🔸دوم- حالا پرسش این است که ملاک تو برای انتخاب کاندیدای اصلح چیست؟ می گویم ؛ برنامه متکی به کارنامه!
در بین این ۷کاندیدا نگاه می کنم برخی بابرنامه حرف زدند.از برخی نه برنامه ای دیدم و نه کارنامه ای !
البته من نیافتم و نرسیدم-شاید شما دیده باشید.قطعا نگاه شما محترم است.

🔸سوم- به نظرم می رسد در بین این ۷کاندیدا جناب آیت الله سیدابراهیم رئیسی که افتخار سیادت و انتساب به اهلبیت علیهم السلام را دارد؛ معدل بهتری داشته باشد.طعم یتیمی و فقر را در روستا و شهر چشیده است با فقر رشدیافته است.تلاش حوزوی خوبی داشته است .ازنظر علمی مجتهد است و دکترای حقوق دارد.هم استاد حوزه است و هم دانشگاه.از اوان جوانی و طلبگی در میدان فعالیتهای انقلابی و دفاع مقدس بوده است.از همان ابتداء در عرصه فعالیت در قوه قضاییه بوده و سیر مدیریتی طبیعی تا بالاترین مقام آن را داشته است.سالها در بازرسی کل کشور، بخاطر ذات کاربازرسی ،خُلَل و فُرَج فعالیتهای انواع دستگاهها و ادارات را می شناسد.سی سال مدیریت درسطح ملی داشته است.در هرجا وارد شده ازسازمان بازرسی تا آستان قدس و تا مدیریت عالی قوه قضاییه،نگاه تحولی داشته است.پاکدست و ساده زیست است.همسرش بانویی دانشمند و صاحب نظر در تعلیم و تربیت است و در این عرصه حرف و ایده دارد.سالهاست عضو خبرگان رهبری است واکنون نایب رئیس آن است.در شوراهای عالی فرهنگی، اقتصادی، فضای مجازی، مجمع تشخیص عضویت داشته است.

در مناظرات انتخاباتی باآنکه هدف اصلی و عمدی حملات بود اما از کوره در نرفت.بااینکه سینه اش مملو از اسرار است اما یک بار زبان به بگو مگوهای التهاب آفرین نگشود.روزی ۱۸ساعت کار می کند.پشت میزنشینی نکرده است.مردمی است سالها دیده ام که در مسجدی که امام جماعت آن است بسیاری از اوقات ،یک شب درمیان اقامه جماعت کرده و پس از نماز به مراجعین پاسخ داده است.

🔸چهارم- بااین همه او نیز حتما در کارنامه فعالیت و مدیریتش اشتباه و خطا و ضعف دارد.اما منصفانه وقتی نگاه می کنم می بینم معدل خوبی می گیرد.او به نظرم اصلح است.رای به سید ابراهیم رئیسی،تا حدود زیادی انتظارات من و امثال من و احتمالا میلیونها نفر دیگر را برآورده می کند.

🔸پنجم- روز ۲۸ خرداد،روز قدر کشور مااست.روز نگاه شهیدان به دست و اقدام مااست.انشاالله ارواح پاک امام و شهیدان را شاد خواهیم کرد.