چهره سال هنر انقلاب اسلامی معرفی شد
چهره سال هنر انقلاب اسلامی معرفی شد
حسن روح‌الامین نقاش به عنوان چهره هنر انقلاب اسلامی در سال ۹۸ معرفی شد.

دبیر هفته هنر انقلاب اسلامی در آیین افتتاحیه ششمین هفته هنر انقلاب اسلامی در قطعه ۲۹ گلزار شهدای بهشت زهرا(س)، اظهار داشت: قرار بود مراسم معرفی چهره سال ۱۳۹۸ سال گذشته برگزار شود که با توجه به شیوع ویروس کرونا و به منظور رعایت شیوه ‌نامه‌های بهداشتی و برپا نشدن برنامه‌های مختلف در کشور این برنامه به تعویق افتاد.

مجدالدین معلمی با بیان اینکه جواد افشار کارگردان تلویزیون و سینما، صابر شیخ رضایی طراح و گرافیست، غلامرضا صنعتگر خواننده، محسن کاظمی نویسنده و حسن روح‌الامین نقاش براساس نظر کارشناسان آکادمی هنر به عنوان نامزدهای نهایی چهره هنر سال ۹۸ معرفی شدند، افزود: در نهایت کارشناسان با توجه به تاثیرگذاری، اقبال عمومی و سایر امور فنی حسن روح الامین را به عنوان چهره برتر هنر انقلاب معرفی کردند.

وی عنوان کرد: دبیرخانه هفته هنر انقلاب اسلامی در طول سال فعال است و آکادمی که مشتمل بر کارشناسان این حوزه هستند در این بخش بر آثار و تولیدات هنرمندان در طول سال نظارت می کنند، هدف از ارزیابی آثار هنری در طول سال، معرفی هنرمندان این عرصه است و هدف، توانمندسازی نسل جدید و دیده شدن هنرمندان نسل جدید است.

معلمی در ادامه با اشاره به اینکه هفته هنر انقلاب اسلامی همه سال همزمان با سالروز شهادت سید مرتضی آوینی سید شهیدان اهل قلم، از سوی حوزه هنری با برپایی مجموعه برنامه‌هایی گرامی داشته می‌شود، بیان داشت: هفته هنر انقلاب اسلام از امروز کار خود را آغاز می کند و تا ۲۳ فرودین ماه نیز ادامه خواهد داشت.

وی اضافه کرد: هنر انقلاب همزمان با تاریخ آغاز انقلاب اسلامی در سال ۱۳۵۷ آغاز شده است ولی این حوزه با رویش های خوبی که داشته درخشان تر از گذشته به راه خود ادامه می دهد.

معلمی با بیان اینکه امروز جوانان انقلابی، متعهد و خلاق زیادی را در حوزه هنر انقلاب می بینیم، ابراز کرد: جوانان هنرمند امروز حاصل تلاش هنرمندانی است که از ابتدای آغاز انقلاب اسلامی در این عرصه گام نهادند.

متاسفانه هنرمندی در تراز انقلاب نداریم

در ادامه این برنامه چهره سال هنر انقلاب اسلامی در سال ۹۸ با بیان اینکه ما سربازان زیادی مانند حاج قاسم سلیمانی در تراز انقلاب داشته و داریم، گفت: متاسفانه هنوز هنرمندی در تراز انقلاب اسلامی نداریم.

حسن روح‌الامین اظهار داشت: برای تربیت هنرمندی با کیفیت، دارای شناخت بالا از جامعه و به دور از بسیار اضافات ذهنی راه بسیار طولانی داریم که امیدواریم بتوانیم روزی هنرمندی با این شاخصه های را تربیت کنیم.

وی با بیان اینکه تقدیر از هنرمندان باید پس از مرگشان صورت گیرد، ابراز کرد: کارنامه اصلی هنرمندان در طول زندگیشان باید پس از مرگشان بررسی شود.

به گزارش ایرنا، آیین افتتاحیه ششمین هفته هنر انقلاب اسلامی امروز(چهارشنبه) با حضور محمدمهدی دادمان رییس حوزه هنری کشور، مجدالدین معلمی دبیر هفته هنر انقلاب اسلامی و جمعی از هنرمندان و خانواده های معظم شهدا در قطعه ۲۹ بهشت زهرا(س) برگزار شد.

گفتنی است در این مراسم از خانواده های برخی هنرمندان متوفی از جمله احمد علی راغب، کریم اکبری مبارکه، پرویز اسکندرپور، خان بان پرور، محمود فتح نیا و حامید رحیم پور با اهدای لوح، تقدیر به عمل آمد.

لازم به ذکر است، هر ساله، هفته سوم فروردین ماه همزمان با سالروز شهادت سید مرتضی آوینی (۱۹ فروردین)، سید شهیدان اهل قلم،  به عنوان «هفته هنر انقلاب» نامگذاری شده است که در این ایام طی مراسمی چهره سال هنر انقلاب معرفی می‌شود.