کاداستر بیش از ۱۲ هزار هکتار از اراضی ملی در شمال استان
کاداستر بیش از ۱۲ هزار هکتار از اراضی ملی در شمال استان
۳ سند به مساحت ۶۵۵۳ هکتار از اراضی ملی پلاک های: سرگویچ، وستان و مغانک در شهرستان دماوند

💠مدیر کل اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران از اخذ سند مالکیت تک برگی برای بیش از ۱۲۰۰۰ هکتار از اراضی ملی در شمال این استان خبر داد.

👤علینقی حیدریان مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران گفت: تثبیت مالکیت دولت با اخذ ۱۰ سند کاداستر (سند تک برگی) به میزان ۱۲۶۸۰ هکتار؛ ۶ سند به مساحت ۵۴۰۹۶۹۴۶ متر در اراضی ملی پلاک های: دانا کوچک، کند علیا، کند سفلی، سینک، هنرک و نمد کوثر در شهرستان شمیرانات، ۳ سند به مساحت ۶۵۵۳ هکتار از اراضی ملی پلاک های سرگویچ، وستان و مغانک در شهرستان دماوند و یک سند به مساحت ۷۱۷۵۸۹۴ متر از اراضی ملی در شهرستان فیروزکوه به منظور جلوگیری از زمین خواری با همت روسای ادارات منابع طبیعی این سه شهرستان و با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک شهرستانهای شمیرانات، دماوند و فیروزکوه انجام شد.

وی افزود: اصلاح نقشه‌های سنواتی و تبدیل اسناد دفترچه‌ای به اسناد تک برگی یکی از اولویت‌های کاری منابع طبیعی و آبخیزداری در استان است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران طرح کاداستر را اقدامی قانونی و پیشگیرانه برای تعرض به عرصه های منابع طبیعی دانست و در این باره اظهار داشت: عرصه هایی که زیر پوشش طرح کاداستر قرار می گیرند در سامانه کاداستر ثبت اسناد بارگذاری و بدینوسیله علاوه بر برطرف شدن بسیاری از مشکلات ثبتی، این اقدام گامی مهم برای پیش گیری از وقوع پدیده زمین خواری و هرگونه سوء استفاده احتمالی از عرصه های ملی به شمار می آید.

 مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران از عموم مردم درخواست کرد: در صورت مشاهده هرگونه تخریب و تصرف به اراضی منابع طبیعی، مراتب را فوراً از طریق شماره تلفن ۱۵۰۴و سامانه ۱۳۹ به یگان حفاظت منابع طبیعی اطلاع دهند.”