کشاورزی و باغداری و دامداری کشور باید قرارداد محور شود، دولت اگر از تولیدکنندگان حمایت جدی نکند کشاورزی از بین خواهد رفت
کشاورزی و باغداری و دامداری کشور باید قرارداد محور شود، دولت اگر از تولیدکنندگان حمایت جدی نکند کشاورزی از بین خواهد رفت
از مسئولین دادگستری توقع داریم معاونت پیشگیری از وقوع جرم در شهرستان دماوند را فعال تر کند

حجت الاسلام فتاح دماوندی در خطبه های نماز جمعه دماوند:

✅ در تمام دنیا دولتها متولی تامین غذای مردم و برقراری امنیت غذایی

✅اقتدار غذایی کمتر از اقتدار نظامی نیست، حمایت از کشاورزان حمایت از عزت و اقتدار کشور است.

✅ کشاورز و باغدار در روز اول کار خود باید بداند که در روز برداشت محصول، ثمره زحمتش با قیمت خوب و به صورت قطعی خریداری میشود.

✅ تولید کننده محصول کشاورزی باید مطمئن باشد که محصولش در بازار داخلی عرضه می شود یا برای صادرات به خارج از کشور استفاده خواهد شد نه اینکه تولید کند و بعد منتظر باشد که چه خواهد شد.

✅کشاورزی و باغداری و دامداری کشور باید قرارداد محور شود، دولت اگر از تولیدکنندگان حمایت جدی نکند کشاورزی از بین خواهد رفت.

✅کمبود آب و خشکسالی از جمله مشکلات پیش روی کشاورزان ایران است باید به سمت تولید محصولات کم آب بر و پرسود پیش برویم.

✅ دانش بنیان کردن تولیدات کشاورزی با هدف تولید با کیفیت و پر محصول وظیفه مراکز دانشگاهی و دانشمندان نخبه ایرانی است.

✅از زحمات مسئولین وکارشناسان و کارکنان جهاد کشاورزی کشور مخصوصاً تلاشگران این نهاد انقلابی در شهرستان دماوند تقدیر و تشکر می کنم.

✅دولت و دستگاه قضایی برای مقابله با ساخت و ساز غیرمجاز در زمین های کشاورزی باید برنامه داشته باشد، که نتیجه مطلوب را بگیرد.

✅این که از ابتدا جلوی ساخت و ساز غیرمجاز گرفته نشود و بعد از ساخت و مصرف مصالح و انجام هزینه، ساختمان را خراب کنند نتیجه‌ای جز از بین رفتن سرمایه و نابود شدن زمین کشاورزی و برنگشتن آن به چرخه تولید ندارد.

✅ سوال بنده از اداره جهاد کشاورزی این است که چند درصد زمین هایی که در آن ساختمان غیر مجاز ساختند و تخریب گردیدند، مجدداً به زمین کشاورزی تبدیل شد، چرا از اول جلوی این کار را نگرفته نشد؟

✅آیا میشود در زمینی که بتن و نخاله ساختمان ریخته شده، دوباره کشاورزی کرد؟ یا باید خاک جدید بیاوریم؟ چرا از کشاورزان حمایت نکردید که مجبور بشوند به کار سود آورتری روی بیاورند؟

✅در سال گذشته برخی از باغداران دماوندی محصول سیب خود را به یک سوم و یک چهارم قیمت فروختند، ۴۳ سال از انقلاب گذشته هنوز برخی مسئولین فقط شعار حمایت می‌دهند و از عمل خبری نیست.

✅امیدواریم دولت سیزدهم برای حمایت از کشاورزان، باغداران، دامداران، زنبورداران و همه تولیدکنندگان قدم های بلندی بردارد و این اقشار زحمتکش را به تولید بیشتر امیدوار کند.

✅ منتظر ارائه گزارش اداره جهاد کشاورزی در چگونگی حمایت از تولید کنندگان کشاورزی در سال جدید هستیم.

✅از زحمات قضات، کارکنان، دادستان و رئیس محترم دادگستری شهرستان دماوند تشکر می کنم.

✅مردم از دستگاه قضایی توقع دارند که در اجرای عدالت بین افراد فرق نگذارند و یقه‌سفیدها را مستثنی نکنند.

✅ یکی از مشکلات بزرگ مردم قوانین به روز رسانی نشده است که با واقعیت جامعه و نیازمندان نیازهای مردم تطابق ندارد.

✅مبارزه با فساد و برقراری عدالت هدف بزرگ انقلاب اسلامی است، مردم در زمینه شناسایی مفسدین و دانه درشت ها با دستگاه قضایی و اطلاعاتی همکاری کنند.

✅ برخی مجازات ها بازدارنده نیست، تنبیه سارقان و برهم زنندگان امنیت باید عبرت‌آموز و پشیمان کننده باشد.

✅از مسئولین محترم دادگستری توقع داریم معاونت پیشگیری از وقوع جرم در شهرستان دماوند را فعال تر کند.

✅از همکاری کسبه محترم در مردمی سازی یارانه‌ها و رعایت حال مردم در ارائه اجناس با قیمت مصوب و مناسب و همکاری با دولت تشکر می کنیم

✅ازاداره دارایی تقاضا داریم که حال کسبه محترم در دوره رکود کرونایی و مشکلات پیش آمده در تغییر قیمت ها را در مورد محاسبه مالیات درک و رعایت کنند.