کلیه دستگاههای متولی با تمام ظرفیت جهت تسهیل سفر زائرین و برگزاری مراسم اربعین کمک کنند
کلیه دستگاههای متولی با تمام ظرفیت جهت تسهیل سفر زائرین و برگزاری مراسم اربعین کمک کنند
تشکیل ستاد زائر اولی ها جهت سفر به کربلای معلی در شهرستان دماوند

جلسه ستاد هماهنگی اربعین حسینی روز شنبه، به ریاست رضا طاهرخانی سرپرست فرمانداری شهرستان دماوند و با حضور حجت‌الاسلام فتاح دماوندی امام جمعه شهرستان، تقی زاده،دادستان عمومی و انقلاب شهرستان، حلیم زمهریر معاون سیاسی انتظامی فرمانداری ، رضایی مهر ، معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری، بخشداران مرکزی و رودهن، مسئول ستاد عتبات عالیات شهرستان، مسئولین موکب ها و اعضای این ستاد در سالن جلسات شهید رجایی فرمانداری شهرستان برگزار شد.

سرپرست فرمانداری شهرستان دماوند با تاکید بر لزوم توجه ویژه به مراسم اربعین حسینی افزود: اربعین حسینی بزرگترین اجتماع شیعیان در سطح جهان است که منجر به ایجاد انسجام و اتحاد بیشتر شیعیان سرتاسر جهان، برای مقابله با تهدیدات دشمنان شده است.

وی در ادامه خاطر نشان کردند: با توجه به اهمیت و عظمت این رویداد، شهرستان دماوند می‌بایست نقش مهم خود را در ابعاد مختلف مرتبط با مراسم اربعین ایفا نماید و لذا لازم است دستگاه‌های ذیربط کلیه ظرفیت‌های خود را برای تسهیلگری سفر زائرین و هر چه باشکوهتر برگزار شدن مراسم اربعین حسینی بکار گیرند.

وی افزود: واقعه عاشورا احیا کننده تمام ارزش های انسانی است و از وظایف مهم و با ارزش ماست که در احیای فرهنگ عاشورایی گام های موثری برداریم.
طاهرخانی در پایان گفت: اجتماع بزرگ اربعین یک حرکت مردم محور است از این رو باید در مدیریت این امر نقش پررنگ تری را به مردم بدهیم.