گردهمایی گروه‌های جهادی و خیریه شهرستان دماوند برگزار شد
گردهمایی گروه‌های جهادی و خیریه شهرستان دماوند برگزار شد
امام جمعه شهرستان دماوند: تامین مسکن برای نیازمندان با شرایط آسان و کمک خیرین و دولت محترم بهترین خدمت به این قشر محترم است

گردهمایی گروه‌های جهادی و خیریه شهرستان دماوند در سالن ورزشی کارگران برگزار شد.

در این مراسم حجت الاسلام فتاح دماوندی، امام جمعه شهرستان دماوند، حجت‌الاسلام میرشریفی امام جمعه شهر آبسرد، حجت الاسلام حسینی، امام جمعه رودهن، سرهنگ نجفی فرمانده سپاه ناحیه مقاومت بسیج دماوند، زمهریر معاون فرماندار شهرستان دماوند و جمعی از مسیولین شهرستان حضور داشتند.

🔺ضرورت تشکیل بانک اطلاعاتی گروه‌های جهادی و خیریه در دماوند

حجت‌الاسلام فتاح دماوندی، امام جمعه شهرستان دماوند با اشاره به ضرورت تشکیل بانک اطلاعاتی گروه‌های جهادی و خیریه در دماوند اظهار داشت: در خصوص گروه‌های جهادی و خیریه در شهرستان نیاز به یک بانک اطلاعاتی گروه‌های خیریه در ۵ شهر داریم یعنی نیازمندیهای هر شهر و روستا را برای خدمت به مردم و اقشار ضعیف تشخیص داده و در این بانک ثبت و ضبط کنیم.
وی افزود: رفع این نیازمندی‌ها ملزم به اقدامات و راهکارهای میان مدت و یا بلند مدت هستند که باید آنها را تشخیص دهیم.

فتاح دماوندی گفت: دو اداره بهزیستی و کمیته امداد با نیازمندان بیشتر سروکار دارند لذا تعامل گروه‌های خیریه و جهادی با این دو نهاد باید حرف اول را بزند و دائما جلساتی با آن دو برگزار کنند تا برای حل مشکلات خانواده‌های نیازمند قدم‌های موثری بردارند.

وی ادامه داد: باید کاری کنیم که فقر به واسطه توانمند شدن فقرا از بین برود، این اقدامات موقتی همچون اهدای اقلام موردنیاز گامهای مثبتی هستند اما باید تلاش کنیم که نیازمندان را توانمند کنیم تا دیگر فقیری وجود نداشته باشد.

🔺 کمک‌ها و اقدامات جهادی در شهرستان دماوند بیشتر ادامه یابد/ گروه‌های جهادی باید با یکدیگر هم افزایی داشته باشند

سرهنگ نجفی، فرمانده سپاه شهرستان دماوند گفت: یکی از اهداف اجرای برنامه‌های دهه فجر تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی بوده و ‌موضوعات در این باره فراوان و در حوزه‌های مختلف فرهنگی، پزشکی،حرکت‌های جهانی و… است.

وی اظهار کرد: مجموعه‌ها و گروه‌های جهادی باید با یکدیگر هم افزایی داشته باشند و همدیگر را پیدا و کمک کنند،‌ طی یک نشستی از این گروه ها و موسسات خیریه تجلیل خواهد شد.

نجفی افزود: مرحله یازدهم کمک‌های مومنانه با بیش از ۲۰۰۰ بسته معیشتی اجرا خواهد شد و گروه‌های جهادی و خیریه‌ها در حال جمع‌آوری این کمک‌ها هستند.

وی ادامه داد: امید است اینگونه کمک‌ها و اقدامات جهادی بیشتر ادامه یابد تا به فرموده مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب جامعه پردازی شکل بگیرد.

در این مراسم از مسئولان گروه‌های جهادی و خیریه شهرستان دماوند تجلیل صورت گرفت.