گزارش خبری ستاد بحران شهرستان دماوند در پی وقوع زلزله ۳/۶ ریشتری
گزارش خبری ستاد بحران شهرستان دماوند در پی وقوع زلزله ۳/۶ ریشتری
طاهر خانی: حضور به موقع مسئولین در مواقع بحرانی می تواند باعث ایجاد دلگرمی و امید در بین مردم شود

در پی وقوع زلزله در رودهن، از سوی طاهرخانی سرپرست فرمانداری اعلام آماده‌باش به کلیه اعضای ستاد مدیریت بحران صادر شد.

طاهرخانی بیان کرد:  تیم‌های ارزیاب به محدوده مرکز زلزله اعزام شدند.

وی افزود: طی گزارشات واصله خوشبختانه هیچگونه خسارتی اعلام نشده است و عوامل امدادی شهرستان دماوند درحال آماده‌باش هستند.

بر این اساس جلسه مدیریت بحران شهرستان دماوند به ریاست طاهرخانی فرماندار شهرستان دماوند در بخشداری رودهن برگزارشد.

  در این جلسه بخشدارهای رودهن و دماوند، شهرداران رودهن و آبعلی و اعضای  ستاد مدیریت بحران شهرستان دماوند در بخشداری رودهن حضور پیدا کردند.

رضا طاهر خانی رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان دماوند در این جلسه گفت: در پی رخ داد زمین لرزه ۳/۶ ریشتری در رودهن، بلافاصله اعضای ستاد مدیریت بحران شهرستان دماوند را در آماده باش کامل قرار داریم.

فرماندار دماوند در این جلسه بر ضرورت آمادگی کامل اعضای ستاد مدیریت بحران شهرستان و استفاده از تمام ظرفیت دستگاه های اجرایی در جهت مدیریت بحران های احتمالی تاکید، وخاطرنشان کرد: حضور به موقع مسئولین در مواقع بحرانی میتواند باعث ایجاد دلگرمی و امید در بین مردم شود.

وی گفت: در کمترین زمان اکثر اعضای مدیریت بحران با حضور در بخشداری رودهن، آمادگی خود و نیروهای امدادی و خدماتی را اعلام کردند تا در صورت نیاز بتوانیم بهترین خدمات را به هموطنان ارائه دهیم.

این مقام مسؤول بیان کرد: با توجه به حادثه خیز بودن شهرستان دماوند تشکیل جلسات هماهنگی ستاد مدیریت بحران در شهرستان قبل از وقوع حوادث غیر مترقبه موجب آمادگی بیشتر و عملکرد بهتر اعضا ستاد در زمان بحران خواهد بود.
 
فرماندار شهرستان دماوندبنابراین کلیه اعضاء جهت بررسی تجهیزات وبروز رسانی امکانات مورد نیاز جهت استفاده در مواقع لزوم، آمادگی کامل داشته باشند.

فرماندار شهرستان دماوند تصریح کرد: تیم های ارزیاب و پشتیبانی هلال احمر آماده هستند تا در صورت نیاز به کانون زلزله اعزام شوند.

طاهرخانی اضافه کرد: خوشبختانه پس از ارزیابی های انجام شده، گزارشی از خسارت در شهرها و روستاهای بخش رودهن نداشتیم.