گفتمان سازی «تحقق شعار سال» وظیفه شورای فرهنگ عمومی است
گفتمان سازی «تحقق شعار سال» وظیفه شورای فرهنگ عمومی است
حجت الاسلام فتاح دماوندی رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دماوند هدف اصلی شورای فرهنگ عمومی "گفتمان سازی، فرهنگ اصیل اسلامی و ارزش های اسلامی ایرانی" می باشد. بر همین مبنا اولین جلسه شورا در سال جدید جهت "گفتمان سازی حول محور تحقق شعال سال" تشکیل شده است.

حجت الاسلام فتاح دماوندی رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دماوند هدف اصلی شورای فرهنگ عمومی «گفتمان سازی، فرهنگ اصیل اسلامی و ارزش های اسلامی ایرانی» می باشد. بر همین مبنا اولین جلسه شورا در سال جدید جهت «گفتمان سازی حول محور تحقق شعال سال» تشکیل شده است.

ایشان از نهادهای آموزشی، دانشگاه ها، حوزه های علمیه و کلیه نهادهای فرهنگی و آموزشی در رسانه ها، هنرمندان و تشکل های هنری خواستند جهت تحقق گفتمان “شعار سال” برنامه ریزی داشته باشند.

ایشان همچنین در مورد حمایت، پشتیبانی و مانع زدایی از تولیدات منطقه در بخش های مختلف بیان کردند: هم ادارات به سهم خود در تحقق این شعار محوری و اساسی تلاش نمایند.

ایشان از مردم خواستند که از نامزدهای انتخاباتی شورای اسلامی شهر و روستا خواستار اهداف و برنامه های این افراد به منظور تحقق شعار سال باشند و آگاهانه به افراد رای دهند.

در ادامه رسولی نژاد نماینده مردم دماوند و فیروزکوه از محور دانستن مجلس یازدهم در بخش های اقتصادی، معیشت و مسائل فرهنگی سخن گفتند و از اعضاء خواستند در قالب شورای فرهنگی عمومی، برنامه ریزی و تلاش کنیم که مشکلات تولیدکنندگان را به حداقل برسانیم و خواستار شدند که نتایج جلسات فرهنگ عمومی در پایان سال قابل توجیه و بهره برداری باشد.

مهدی حیدری فرماندار دماوند نیز در این نشست از عملیاتی شدن هدفمند شعار سال تاکید کردند و نظراتی را نسبت به مسائل فرهنگی بیان کردند.

حجت الاسلام میرشریفی امام جمعه آبسرد نیز بیان کردند: شاهد تولیدات خوبی در منطقه هستیم و نگاه ما باید تولید باشد و مانع ها راز جلوی پای تولیدکنندگان برداریم.

  • در این جلسه اعضاء شورا به بیان دیدگاه های خود پرداختند و در مجموع خواستار مباحث ذیل شدند:
  • شورای فرهنگ عمومی: باید گفتمان سازی را سرلوحه کار خود قرار دهد.
  • جلسات باید مصوبه داشته باشد و مصوبات اجرا شود و از ظرفیت های قانونی استفاده نماییم.
  • گره کار و مشکل این است که از فرهنگ ایثار و شهادت فاصله گرفته ایم.
  • تکمیل و راه اندازی کتابخانه مهندس پیمان در شهر دماوند نیز به تخصیص بودجه استانی و شهرستانی است.
  • استفاده از ظرفیت و فضاهای فیزیکی مساجد و حسینیه ها جهت راه اندازی کارگاه های کارآفرینی و اشتغال زائی ویژه بانوان و اشتغال زنان جویای کار
  • در راستای تحقق سخنان مقام معظم رهبری همه باید نقش آفرینی کنند و به سهم خود تلاش نمایند.
  • ادارات و دستگاه ها آمار واقعی را ارائه دهند و از آمارسازی بپرهیزند.
  • توسعه اجتماعی، مشارکت اجتماعی را در پی دارد و توسعه اقتصادی سالم را بوجود می آورد.