یک میلیون و ۶۲ هزار واکسن در استان تهران تزریق شد/ تشدید محدودیت‌های کرونایی
یک میلیون و ۶۲ هزار واکسن در استان تهران تزریق شد/ تشدید محدودیت‌های کرونایی
استاندار تهران با اشاره به اینکه تاکنون یک میلیون و ۶۲ هزار واکسن در استان تهران تزریق شده است، گفت: طبق گزارش‌ها، تعداد بیماران سرپایی در هفته گذشته زیاد شده است و این یعنی به تدریج وارد خیز پنجم می‌شویم، لذا در شهرهای با وضعیت قرمز، محدودیت‌ها اعمال و در سایر شهرها نظارت‌ها تشدید خواهد شد.

انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران در جلسه ستاد مقابله با کرونا استان تهران با اشاره به ارائه گزارشی مبنی بر آخرین وضعیت شیوع کرونا ویروس اظهار کرد: گزارش‌ها نشان می‌دهد از هفته گذشته میزان بیماران سرپایی افزایش پیدا کرده است، علاوه بر آن شاهد افزایش بیماران بخش عادی و ویژه نیز هستیم، در مجموع این هشدار را می‌دهد که به تدریج وارد خیز پنجم می‌شویم.

وی گفت: آنچه که به عنوان عامل بازدارندگی افزایش ابتلاء به کرونا است، از جمله رعایت فاصله گذاری اجتماعی، پروتکل‌های بهداشتی و تشدید نظارت‌ها، باید در دستور کار قرار گیرد.

استاندار تهران عنوان کرد: دو شهرستان فیروزکوه و دماوند هم اکنون در شرایط قرمز قرار دارند؛ البته باید در سایر شهرستان‌ها نیز تدابیر و مؤلفه‌های تاثیرگذار را در دستور کار قرار دهیم.

محسنی بندپی در مورد اعمال محدودیت‌ها با توجه به احتمال بروز خیز پنجم در تهران افزود: شهرهایی که در وضعیت قرمز قرار گرفتند محدودیت‌ها در آن‌ها اعمال خواهد شد و در سایر شهرستان‌ها نیز مقرر شده فرمانداران نسبت به تشدید نظارت‌ها اقدام کنند.

تزریق یک میلیون و ۶۲ هزار واکسن در ۷۷ مرکز

وی در مورد تعداد واکسن‌های تزریق شده، گفت: تاکنون یک میلیون و ۶۲ هزار واکسن در استان تهران تزریق شده است.

استاندار تهران در مورد روند اجرای طرح شهید سلیمانی افزود: این طرح متوقف نشده اما با توجه به انتخابات و درگیری عزیزان بسیج در این امر مقرر شد که بعد از انتخابات کار با شدت بیشتری همانند قبل دنبال شود.

محسنی بندپی خاطرنشان کرد: در انتخابات ۲۸ خردادماه بر اساس بررسی‌های کارشناسانه ۷۷.۷ درصد رعایت پروتکل‌های بهداشتی در شعب اخذ رای انجام شده است.