۱۱۴۷ نفر در امور اجتماعی زیرپوشش بهزیستی دماوند هستند
۱۱۴۷ نفر در امور اجتماعی زیرپوشش بهزیستی دماوند هستند
اداره بهزیستی دماوند متشکل از چهار حوزه و معاونت تخصصی می باشد

👤«خانزادی» رئیس بهزیستی دماوند:
❇️اداره بهزیستی دماوند متشکل از چهار حوزه و معاونت تخصصی بوده که یکی از معاونت‌ها، امور اجتماعی مرتبط با بانوان سرپرست خانوار است.
❇️در امور اجتماعی، ۴۸۲ نفر مستمری‌ بگیر و ۶۶۵ نفر غیرمستمره‌بگیر داریم.
❇️مستمری‌بگیر با توجه به رنج سنی امکان بازتوانی ندارند، تحت پوشش هستند و غیرمستمر، افرادی به حساب می‌آیند که شرایط تسهیلات و وام‌های اشتغالزایی برای آنها فراهم شده و رنج سنی زیر ۵۰ سال را دارند که در بحث اشتغال به واحدهای صنعتی معرفی می‌شوند.
❇️همچنین چهار مرکز نگهداری فرزندان بی‌سرپرست شهرستان دماوند در شهرهای دماوند و رودهن دخترانه و پسرانه فعالیت دارند.
❇️در مرکز پسرانه دماوند زیر ۱۲ سال، ۲۵ فرزند و در مرکز دخترانه دماوند بالای ۱۲ سال، ۲۳ فرزند حضور دارند.
❇️در مرکز پسرانه رودهن بالای ۱۲ سال ۱۸ فرزند و مرکز دخترانه رودهن بالای ۱۲ سال، ۱۸ فرزند نگهداری می‌شوند.

🔺دو مرکز متادون درمانی و ۴ مرکز مشاوره فعال و قوی برای آموزش خانواده ها در زمینه ترک اعتیاد

❇️در حوزه امور توسعه و پیشگیری که مرتبط با پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی است در سطح شهرستان ۳ کمپ فعال ترک اعتیاد وجود دارد که ماده ۱۵ هستند، افراد این کمپها خودمعرف هستند و ترجیحا بومی منطقه می‌باشند و یا بهزیستی آنها را معرفی کرده است.

❇️یک کمپ دیگر مجوز تاسیس گرفته و تا یک ماه دیگر شروع به کار خواهد کرد، ظرفیت هر کمپ ۴۱ نفر است و می‌تواند تقاضا را پوشش دهد و نیازی به کمپ دیگری در سطح شهرستان احساس نمی‌شود.

❇️بنا به صلاحدید مسئولان شهرستانی به صلاح نیست که کمپ ماده ۱۶ در شهرستان راه اندازی شود زیرا تعداد آسیب‌های اجتماعی در دماوند محدود و اندک است و مسئولان شهری نیز وجود چنین کمی را تاکنون احساس نکرد‌ه‌اند.

❇️دو مرکز متادون درمانی و ۴ مرکز مشاوره فعال و قوی در شهرستان وجود دارد که آموزش‌های لازم را به خانواده‌ها و فرزندان ارائه می‌کنند. بهزیستی مجوزها را صادر و بر عملکرد آنها نظارت می‌کند.

🔺 پلمب یک کمپ ترک اعتیاد غیرمجاز در شهرستان دماوند

❇️حدود یک ماه گذشته با حکم دادستان و با حضور ماموران انتظامی و اماکن یک کمپ ترک اعتیاد غیرمجاز در شهرستان پلمب شد.

❇️وی عنوان داشت: خوشبختانه دماوند از معدود شهرستان‌هایی است که کمپ غیرمجاز ندارد، زیرا کمپ‌ها را حفاظت شده کرده‌ایم و سعی کردیم غنای فرهنگی شهرستان حفظ شود.

❇️رئیس اداره بهزیستی شهرستان دماوند گفت: در این شهرستان اجازه فعالیت موارد غیرمجاز را نداده‌ایم هرچند کارشکنی و مقاومت‌هایی را شاهد بودیم اما تا کنون اجازه فعالیت کمپ غیرمجاز را ندادیم و یک مورد مذکور با دستورمقام قضایی پلمب شد. کمپ‌ها باید پروانه تاسیس داشته باشند و به ثبت برسند و مراحل قانونی را طی کنند.