۳۰۷ کرسی اصلی به شوراهای اسلامی شهرهای استان تهران اختصاص یافت
۳۰۷ کرسی اصلی به شوراهای اسلامی شهرهای استان تهران اختصاص یافت
رئیس ستاد انتخابات استان تهران گفت: در ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر تعداد ۳۰۷ کرسی اصلی به ۴۷ شهر این استان اختصاص یافت.

شکرالله حسن بیگی اظهار داشت: تعداد کرسی های علی البدل این استان ۱۹۶ و در مجموع برای ۵۰۳ نفر است.  

وی افزود: ثبت نام داوطلبان انتخابات شوراهای شهر از ۲۰ تا ۲۶ اسفند سال گذشته انجام شد و پنج هزار و ۹۱۴ داوطلب در استان تهران ثبت نام نهایی شدند.  

این مقام مسئول، بیان داشت: در شورای چهارم چهار هزار و ۵۹۱ نفر و در شورای پنجم ۶ هزار و ۷۷ نفر در تهران ثبت نام کردند.  

به گفته وی، در کل کشور نیز ۵۱ هزار و ۲۲۱ نفر برای انتخابات شوراهای اسلامی شهر ثبت نام کردند.  

رئیس ستاد انتخابات استان تهران با اشاره به اینکه ثبت نام داوطلبان انتخابات شوراهای روستا نیز از ۱۶ فروردین آغاز و تا ۲۲ فروردین ادامه داد گفت: در ۴۲۴ روستا انتخابات برای شورای سه نفره برگزار می شود و ۱۰۵ روستا شورای پنج نفر دارند.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۴۸۰ روستا شورا دارند و تاکنون یکهزار و ۶۹ داوطلب شوراهای روستا ثبت نامشان نهایی شده است.

وی با بیان اینکه امسال در استان تهران چهار انتخابات ریاست جمهوری، شوراهای شهر و روستا، میاندوره ای مجلس خبرگان و میاندوره ای مجلس شورای اسلامی برگزار می شود، گفت: شعار این دوره انتخابات «انتخابات ۱۴۰۰ در طراز جمهوری اسلامی ایران، قانونمندی، بی طرفی و مشارکت فراگیر» است؛ از این‌رو عمل به مُر قانون در انتخابات اولویت دارد.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تهران خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب بارها بر مشارکت حداکثری تاکید داشته‌اند و دارند؛ از این‌رو تمامی دستگاه های اجرایی باید با ستاد انتخابات استان همراهی داشته باشند تا انتخابات خوبی برگزار کنیم.