۴۴۰۰ متر مربع از اراضی ملی دماوند از ید متصرفان خارج شد
۴۴۰۰ متر مربع از اراضی ملی دماوند از ید متصرفان خارج شد
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری دماوند گفت: ۴۴۰۰ مترمربع از اراضی ملی دماوند واقع در پلاک های چشمه ها، عباس آباد و سربندان از ید متصرفان خارج و به دولت بازگردانده شد.

به گزارش خبرنگار مهر، جمشید جویباری صبح شنبه در جمع خبرنگاران از رفع تصرف ۴ هزار و ۴۰۰ متر مربع از اراضی ملی دماوند خبر داد و اظهار داشت: با هدف حفظ عرصه های ملی و انفال، این اراضی ملی واقع در پلاک های چشمه ها، عباس آباد و سربندان از ید متصرفان خارج و به دولت بازگردانده شده است.

جویباری افزود: این اراضی در اجرای ۳ فقره تبصره ذیل ماده ۵۵ قانون حفاظت و بهره برداری از جنگل ها و مراتع و با حضور عوامل یگان حفاظت منابع طبیعی و همکاری نیروی انتظامی بازپس گیری و تمامی دیوار کشی ها و مستحدثات ایجاد شده بر روی این اراضی مورد تخریب قرار گرفت.

وی از بازگشایی راه به اراضی ملی در منطقه آردینه شهرستان دماوند نیز خبرداد و در این باره اظهار داشت: عده ای افراد سودجو با نصب درب در ابتدای راه منتهی به اراضی منابع طبیعی موجب ممنوعیت ورود به این اراضی شده بودند که با اخذ دستور قضائی نسبت به برداشته شدن این درب و رفع این ممنوعیت اقدام شد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری دماوند از عموم مردم درخواست کرد: در صورت مشاهده هرگونه تخریب و تصرف به اراضی ملی مراتب را فوراً از طریق شماره تلفن ۱۵۰۴ به یگان حفاظت منابع طبیعی اطلاع دهند.