۷۲ درصد از داوطلبان شورای شهر در شهرستان دماوند تایید شدند/ رد صلاحیت ۶۹ نفر از داوطلبان شورای شهر در شهرستان دماوند
۷۲ درصد از داوطلبان شورای شهر در شهرستان دماوند تایید شدند/ رد صلاحیت ۶۹ نفر از داوطلبان شورای شهر در شهرستان دماوند
۷۲ درصد از داوطلبان شورای شهر در شهرستان دماوند تایید شدند/ رد صلاحیت ۶۹ نفر از داوطلبان شورای شهر در شهرستان دماوند

حسین رحیمی، رئیس هیات نظارت بر انتخابات شوراهای شهرستان دماوند بیان کرد :
روند بررسی صلاحیت کاندیداها در شهرستان دماوند ۶ اردیبهشت‌ماه به پایان رسید، هیات نظارت براساس استعلامات مراجع قانونی و ذیصلاح، مدارک و مستندات متقن که به دست رسید اقدام به بررسی صلاحیت داوطلبان ششمین دوره انتخابات شوراهای شهر در این شهرستان کرده است.

▫️در این بررسی‌ها ۷۲ درصد از داوطلبان مورد تایید قرار گرفته، ۲۷ درصد رد صلاحیت شده و یک درصد نیز انصراف دادند.

▫️در مجموع از ۱۷۲ نفر داوطلبی که در این دوره از انتخابات شوراهای شهر در شهرهای رودهن، دماوند، کیلان، آبسرد و آبعلی ثبت نام کرده‌اند، ۳۵ نفر در هیات‌ اجرایی و ۳۴ نفر در هیات نظارت رد صلاحیت شدند که مجموعا ۶۹ نفر می‌شوند.

▫️از مجموع ۱۷۲ داوطلب ۹ نفر انصراف دادند، همچنین در هیات اجرایی ۳۵ نفر رد شده و ۱۲۷ نفر تایید صلاحیت شدند، در مرحله قبل از هیات نظارت یک نفر دیگر انصراف داد، در هیات نظارت ۳۴ نفر رد صلاحیت شده و در مجموع ۹۲ تایید شدند.

▪️رئیس هیات نظارت بر انتخابات شوراهای شهرستان دماوند؛ آخرین جزئیات آمار تفکیک تایید و رد صلاحیت داوطلبان انتخابات شوراهای شهر در شهرستان دماوند را بدین شرح اعلام کرد:

▫️در شهر رودهن ۴۴ نفر ثبت نام کردند که ۱۲ نفر در هیات اجرایی رد صلاحیت شده و ۲نفر در مرحله اجرایی انصراف دادند یک نفر نیز قبل از اعلام نظر هیات نظارت انصراف داد، بنابراین ۲۶نفر تایید شدند. در شهر رودهن هیات نظارت تنها ۳ نفر را رد صلاحیت کرده و ۱۲ نفر دیگر مربوط به هیات اجرایی است.
▫️در شهر کیلان ۳۸ نفر ثبت نام کردند که یک نفر در مرحله اجرایی انصراف داد، ۲۹ نفر توسط هیات اجرایی تایید و ۸ نفر رد صلاحیت شدند، لذا در هیات نظارت ۹نفر رد صلاحیت و ۲۰ نفر تایید شدند.
▫️در شهر دماوند ۵۱ نفر ثبت نام کردند که ۴ نفر انصرافی بودند و ۱۰ نفر در هیات اجرایی رد صلاحیت و ۳۶نفر تایید شدند، از این تعداد در هیات نظارت ۱۱نفر رد صلاحیت و ۲۵ نفر تایید شدند.
▫️در شهر آبسرد تعداد کل داوطلبان ثبت نام شده ۲۶نفر بوده که ۲نفر انصراف دادند، در هیات اجرایی ۲ نفر رد صلاحیت و ۲۲ نفر تایید شدند، اما در هیات نظارت۹ نفر رد صلاحیت و ۱۳ نفر تایید شدند.
▫️در شهر آبعلی ۱۳نفر ثبت نام کردند که از این تعداد در هیات اجرایی ۳ نفر رد صلاحیت و ۱۰نفر تایید شدند، در هیات نظارت نیز ۲نفر رد و ۸نفر تایید شدند.