️آماده سازی فضای شهری و روستایی دماوند درهفته مبارزه با مواد مخدر
️آماده سازی فضای شهری و روستایی دماوند درهفته مبارزه با مواد مخدر
معاون سیاسی انتظامی فرماندار دماوند از ️آماده سازی فضای شهری و روستایی این شهرستان همزمان با هفته مبارزه با مواد مخدر خبر داد.

ابوالفضل حلیم زمهریر، در جمع خبرنگاران ضمن تبریک دهه کرامت و هفته قوه قضائیه و گرامیداشت یاد و خاطره شهید بهشتی و یاران شهیدش اظها ر داشت: با توجه به قرارگیری در آستانه هفته جهانی مبارزه با مواد مخدر، برنامه ریزی لازم برای گرامیداشت هفته جهانی مبارزه با مواد مخدر در سطح شهرستان در دستور کار قرار دارد.

زمهریر افزود: مجمع عمومی سازمان ملل متحد در سال ۱۹۸۷ میلادی، روز ۲۶ ژوئن مصادف با پنجم تیر ماه را به عنوان روز جهانی مبارزه با سو مصرف و قاچاق مواد مخدر اعلام و از چهارم تا دهم تیرماه هفته مبارزه با مواد مخدر می‌باشد. البته مبارزه با مواد مخدر مختص به روز و یا هفته خاصی نیست و باید این امر به صورت مستمر، منظم، جدی و همه جانبه مورد توجه قرار گیرد.

وی گفت: باید برنامه ریزی و تلاش کنیم شعار هفته مبارزه با مواد مخدر امسال «حقایق درباره مواد مخدر را به اشتراک بگذاریم تا زندگی‌ها را نجات دهیم» را جامع عمل بپوشانیم و در این راستا باید از همه ظرفیت‌ها برای آگاه سازی و پیشگیری استفاده کنیم. با توجه به شرایط کرونایی و محدودیت انجام برخی مراسم باید از ظرفیت شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی در این زمینه بیش از پیش استفاده کنیم.

معاون سیاسی انتظامی فرماندار دماوند عنوان داشت: شهرداران، بخشداران و دهیاران آماده سازی فضاهای شهری و روستایی با استفاده از تبلیغات محیطی، نصب بنر و نمایش مطالب از طریق تلویزیون‌های شهری حاوی فرمایشات مقام معظم رهبری در زمینه معضل اعتیاد و مبارزه با آن و شعارهای هفته جهانی مبارزه با مواد مخدر را بر عهده خواهند داشت.

زمهریر گفت: علاوه بر این استفاده از تریبون نماز جمعه، برگزاری مسابقات مرتبط با موضوع مبارزه با مواد مخدر، برپایی نمایشگاه با محوریت آینه عبرت اعتیاد و مواد مخدر در مصلی نماز جمعه در سه شهر دماوند، رودهن و آبسرد، برگزاری وبینارهای آموزشی در دانشگاه‌ها و آموزش دانش آموزان در قالب طرح نماد از دیگر مواردی است که در این هفته مدنظر قرار دارد.

وی گفت: در امر مبارزه با مواد مخدر در کنار اقدامات سخت افزاری مقابله با عرضه باید اولویت اصلی بر اقدامات فرهنگی و پیشگیری باشد. لذا برگزاری دوره‌های آموزشی پیشگیری از اعتیاد در قالب محله محور، ادارات و کارگاه‌ها و واحدهای تولیدی به صورت حضوری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به صورت محدود و همچنین آموزش در فضای مجازی بسیار حائز اهمیت است.