عبور ره‌آورد از چالش ها و مشکلات مطبوعات

غلامرضا عبدالله بیگی

غلامرضا عبداله بیگی در گفت و گو با خبرنگار ره آورد با اشاره به بیست و پنجمین سالگرد انتشار نشریه ره آورد اظهار داشت: نشریه ره آورد با توجه به گستره انتشار، قدمت و مبانی فکری آن از نشریات ارزشمند شهرستان دماوند است.
وی ادامه داد: این اتفاق با حضور حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری و حجت الاسلام و المسلمین آقایی و دیگر عزیزان فعال در نشریه حاصل گردیده است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دماوند بیان کرد: این نشریه نیز مانند تمامی رسانه های مکتوب که در قلمرو جغرافیایی محدود منتشر می شوند، چالش های مخصوص به خود را دارد که البته ره آورد از این مشکلات سربلند عبور کرده و امیدوارم در آینده نیز سرفرازانه در مسیر خود طی طریق نماید.

عبدالله بیگی با اشاره مشکلات نشریات شهرستانی تاکید کرد: فقدان درآمد زایی مناسب جهت ادامه فعالیت، محدودیت حوزه ی انتشار که به تبع آن پایین بودن تعداد مخاطب و عدم بهره از حمایت های مادی و معنوی را به همراه دارد باعث می شود این نشریات دچار کمبود نیروی مجرب و حرفه ای و عدم شکل گیری تشکیلات منسجم شوند که مواردی از این دست موجب می شود تا نشریات محلی به سختی امور خود را به پیش ببرند.

وی در خصوص رفع مشکلات نشریات محلی گفت: در نظر است با رایزنی و جلب نظر مسئولین نسبت به نظام مند کردن دریافت آگهی و تبلیغات همچنین تمهید لازم جهت حضور حامیان فرهنگی در عرصه رسانه را به انجام برسانیم.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *