مراسم سالگرد ربع قرن انتشار روزنامه ره‌آورد

مراسم سالگرد ربع قرن انتشار روزنامه ره‌آورد در آمفی‌تئاتر دانشگاه آزاد اسلامی دماوند، با حضور وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی در حال برگزاری است، این خبر به تدریج تکمیل می‌شود…

پس از پخش کلیپ مراسم، هم‌اکنون سخنرانی حجت‌الاسلام و المسلمین حاج‌علی‌اکبری در حال برگراری است:

بخشی از سخنرانی حجت الاسلام حاج‌علی‌اکبری:

ره آورد فرزند مکتوب موسسه فرهنگی امام رضاست و موسسه امام رضا نیز از برکات انقلاب اسلامی است که به برکت امام رضا برمات و میوه های شیرینی داشته و تاثیرات زیادی در زمینه حوزه های علمیه، مجموعه پربرکت حضرت معصومه در دماوند، فعالیت های مطالعاتی پژوهشی، تاسیس موسسه امام حسن برای رسیدگی به ایتام، حوزه نشر مهر هشتم، در حوزه قرآنی و ره آورد که از ثمرات شیرین محسوب می شود.
هدف اصلی ایجاد نشریه ای برای نسل جوان با محتوا، با نشاط که هم معارفی باشد و هم از دماوند بگوید.

باب دماوند شناسی را ره آورد باز کرد
در دوران ستم شاهی تنها یک اثر مکتوب در دماوند داریم اما ره آورد که دماوند نوشتن را شروع کرد در حال حاضر علاوه بر اینکه درخصوص دماوند مجموعه گرانقدری داریم، موسسه مهر هشتم آماده است تا آثار مفاخر و میراث ارزشمند گذشتگان را مانند کتاب مسجد جامع دماوند، دماوند در سفرنامه ها و. منتشر کند.

باب دماوند شناسی را ره آورد باز کرد

سخرانی حجت‌الاسلام حاج‌علی‌اکبری در مراسم ربع قرن انتشار ره‌آورد

تربیت نویسندگان جوان
یک خط متوازن فرهنگی، اجتماعی و سیاسی را در دماوند پیش گرفته و توازن، اخلاق و ادبی است که در نشریه استفاده شده و در سیانت از خط انقلاب اسلامی با تمام فراز و فرود ها ارتباط بین نسلی خوبی را دنبال کرده است.

تربیت نویسندگان جوان

سختی های فراوانی داشتیم و گاهی مورد بی مهری ها قرار گرفتیم
در آینده ره آورد باید در حوزه مجازی فعالیت خود را بیشتر کنیم، تجربه مسیر طی شده به این نتیجه رسیدیم که باید از نشریه خبری به ویژه نامه تبدیل شویم و از ظرفیت های جدید استفاده کنیم.

باید از تلاش و فعالیت دلسوزانه برداران حمید و محمد آقایی تقدیر فراوان کرد که همیشه پای سختی ها ایستادند و اجازه ندادند که این نشریه تعطیل شود.

زمانی که در جشن تولد بیست و پنجمین سالگرد یک نشریه محلی وزیر ارشاد حضور پیدا می کنند نشان از اهمیت این موضوع است و فرصتی ایجاد می شود تا تمام عزیزان را به دماوند توجه دهیم، دماوندی که به عنوان یک اسطوره است، و اینکه دماوند ما همیشه مامن علما و فضلا بوده است.
بسیاری از آثاری که جزو سرآمدهاست در دماوند تولید شده مانند تفسیر المیزان، تفسیر الغدیر، تفسیر نمونه، اکثر آثار آیت الله جوادی عاملی، برخی آثار دکتر محقق و.
دماوند کهف حصین مجاهدان در زمان انقلاب و دفاع مقدس بوده است.
دماوند باید دوباره شناخته و باید یک برنامه نو و متناسب و به عنوان قطب شرق استان تهران برای آن ایجاد شود تا این ظرفیت ملی از دست نرود.

شهرستان دماوند منطقه ای است که نماد ایران عزیز ماست و سابقه کهن ان در علم و فرهنگ و دیانت از ابتدای اسلام تا دوران حال مامن و مرجعی و مکانی امن برای علمای بزرگ دین و مبارزین و مجاهدین اسلام داشته است.

بخشی از عکس‌های مراسم:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *